Samsunspor haber - Süper Lig'de geride kalan 2023-2024 sezonunda 1591 sarı kart ve 76 kırmızı kart gösterildi. Çekişmeli geçen maçlarda hakemlerin oyunculara verdiği kartlarda ilginç istatistikler ortaya çıktı.
EN AZ KART GÖREN TAKIMLAR
Süper Lig'i 3. sırada tamamlayan Trabzonspor, 63 sarı ve bir kırmızı kartla birlikte en az kart gören kulüp oldu. Sezonu şampiyon tamamlayan Galatasaray, 65 sarı ve bir kırmızı kartla ligde en az kart gören ikinci kulüp oldu.
EN FAZLA KART HATAY
Samsunspor ise 78 sarı ve 3 kırmızı kart görerek, Süper Lig ortalamasına yakın istatistik yakaladı. Ligde en fazla kartı ise 104 sarı kart bir kırmızı kart ile Hatayspor yedi. En fazla kırmızı kartı ise Adana Demirspor 8 kez yaşadı.
Tugay BAŞSAN
Tugay BAŞSAN