Samsunspor haber-Yılport Samsunspor, Trendyol Süper Lig’de pazar günü MKE Ankaragücü’nü ağırlayacak. Kırmızı-beyazlılar ile başkent ekibi tarihlerinde bu zamana kadar 68 kez karşı karşıyla geldiler. Samsunspor, bu maçların 29’unu kazandı. 20 kez başkent ekibi kazanırken, 19 maçta takımlar sahadan beraberlikle ayrıldı. Bu karşılaşmalarda Samsun ekibi 87 gol atarken kalesinde ise 72 gol gördü.
EVİNDE 50 GOL ATTI
Samsun’da oynanan 34 maçta ise Yılport Samsunspor rakibini 17 kez devirmeyi başardı. Taraftarının önünde 11 kez yenilen kırmızı-beyazlılar, 6 maçtan da beraberlikle ayrıldı. Kırmızı-beyazlılar evinde 50 gol atarken, kalesinde ise 32 gol gördü. İstatistiklere göre MKE Ankaragücü’nün önünde olan Samsun temsilcisinin hedefi kritik maçı kazanarak alt sıralarda arasındaki puan farkını açmak.
Ersin SARIALİOĞLU