Samsunspor Haber - Samsun'da 35 yıl önce, 20 Ocak 1989'da kaza yapan Samsunspor otobüsünde hayatını kaybeden teknik adam, futbolcular ve personelin anılacağı tören programı belli oldu.
Malatyaspor ile deplasmanda oynanacak maç için yola çıkan Samsunspor kafilesini taşıyan otobüsün Havza ilçesinde bir kamyonla çarpışması sonucu Teknik Direktör Nuri Asan, futbolculardan Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomiç ve otobüs şoförü Asım Özkan hayatını kaybetmişti.
35 YIL GEÇTİ
Kazanın 35. yıl dönümünde Samsunspor tarafından anma programı düzenlenecek. Anma programı için Samsunspor kafilesi 20 Ocak Cumartesi günü saat 10.00'da tesislerden çıkış yapacak. Asri Mezarlığı'nda merhum Nuri Asan ve Emin Kar'ın kabri başında toplanacaklar. Protokol üyeleri ve taraftarlar burada saygı duruşunda bulunacak, çelenk koyup, dua edecekler. Asri Mezarlığındaki anma programının ardından Kıranköy Mezarlığı'ndaki merhum Asım Özkan'ın kabri başında da aynı anma töreni yapılacak.
Kübra ÖKSÜZ
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/01/65aa6c81debf0.jpg)
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/01/65aa6c8db48fd.jpg)
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/01/65aa6c9ca3798.jpg)
Kübra ÖKSÜZ