Samsunspor haber - Trendyol Süper Lig’de mücadele eden Yılport Samsunspor, önceki gün deplasmanda Konyaspor’a 3-0 yenildi. Kırmızı-beyazlılar aldığı yenilgi ile riskli bölgeye girdi. 12. sırada olan Samsun ekibi, düşme hattı ile arasındaki puan farkının 5’e inmesinin önüne geçemedi. Alt sıradaki takımların kazandığı haftanın sonunda ligde kalma yarışında tansiyon yükseldi.
PUANLAR YAKIN
Yılport Samsunspor’un 42 puanı bulunurken, Kayserispor 41, Konyaspor 40, MKE Ankaragücü 39, Gaziantep FK ise 38 puanda. Düşme hattında bulanan takımlardan Fatih Karagümrük’ün 37, Hatayspor’un 37, Pendikspor’un 36 ve ligden düşmesi kesinleşen İstanbulspor’un ise 16 puanı bulunuyor. Herkes kalan iki hafta için hesaplar yapmaya başladı.
Ersin SARIALİOĞLU
Ersin SARIALİOĞLU
Hatanın bjk maçında puan kaybetmesi halinde matematiksel olarak diğer her olasiklarda dahil samsun küme düşmüyor yapın hesabı.
Son iki haftada en az 2 puan şart oldu. İş çok ciddi... Konya maçındaki laubalilik pahalıya mal oldu! Alanya ciddi bir takım, puan almamız şart. Karagümrük zaten düşmemek için bizi yenmek isteyecektir. İşin şakası yok... Bu şartlarda Ligden düşersek, taraftar hesabı fena sorar; soluğu 3. Lig'de alırız.
Hatay iki maçı kazanırsa düşme olasılığı olabilir sonuçta matematiksel bir durum Samsunun garantilemesi için en az 1 puan alması gerekiyor
Rakiplerimiz hep birbiriyle oynuyor. Yenilsek bile kalacağız
İki maçta, 2 puan yeterli. Bu hafta alanya maçını alalım, son hafta stres yaşamayalım 6 puanlık maçlar kurtaracak bizi, yoksa son hafta Karagümrük maçına kalırsa iş, durum hiç iyi değil. Haydi Samsunspor bu hafta ne yap et, 3 puanı al
Bu samsun Spor oyuncuları artik değişsin aldıkları parayı haketmiyorlar.
Samsun spor iki maçtada yenilse kesinlikle düşmez. Çünkü bu hafta Gaziantep ile karagümrük maçı var sonucu ne olursa olsun samsun spor yenilsede mutlaka 4 puan fark olacak son haftada kaybetse 1 puan fark olur. Böylece hiç bir şartta düşmez.