‘Samsunsporlu olmak ayrı bir özellik’
Reklam
  • Reklam

‘Samsunsporlu olmak ayrı bir özellik’

Samsunspor’un kuruluşunun 55’inci kuruluş yıl dönümü nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı. Kulübün ilk futbolcusu olan ve aynı zamanda önceki dönemlerde başkanlık yapan Av. Hakkı Tomaç, “Samsunsporlu olmak ayrı bir özellik. İnşallah Samsunspor’umuzun bu kuruluş kutlamaları gelecek yıllarda da ömrümüz olduğu sürede katıldığımız onurlu ve gururlu günler olur” dedi

01 Temmuz 2020 - 11:13

30 Haziran 1965 yılında kurulan kırmızı-beyazlılar 55’inci yıl dönümü nedeniyle dün Anıt Park’ta tören düzenlendi. Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayan törene Samsunspor Kulübü Başkan Vekili Savaş Boyar, Genel Menajer Mustafa Aztopal, Kulüp Müdürü Soner Soykan, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, Samsunspor Basketbol Genel Menajeri Nihat Emre Ekim, Samsunspor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Üyeleriz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, TFF Samsun Bölge Müdürü İbrahim Güven, eski başkanlar ve eski yöneticilerin yanı sıra futbolcular Ercan Yazıcı ve Ferhat Çulcuoğlu ile altyapı oyuncuları katıldı.

İLK FUTBOLCU KONUŞTU
Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile devam eden törende Samsunspor Kulübü Derneği Başkan Vekili Savaş Boyar, Atatürk Anıtına çelenk bıraktı. Ardından konuşma yapan kulübün eski başkanlarından Hakkı Tomaç, “Samsunsporumuzun doğum günü. Bundan 55 yıl önce kuruluşu TFF tarafından tescil edildi. Benim için özel bir gün. Çünkü bu kuruluştan 8 gün sonra Samsun 1. Noterde zamanın yöneticileri ile birlikte bu güzel kulübe profesyonel futbolcu olarak imza atan ilk kişi olmanın gururunu ve mutluluğunu taşıyorum. Samsunsporlu olmak ayrı bir özellik. 50 yıllık meslek hayatımda büroma iş için gelen kişiler bile kapıdan girdikten sonra bana ‘merhaba Hakkı bey’, ‘merhaba avukat bey’ demiyor, ‘merhaba başkanım’ diyor. Bu Samsunspor’un sizin ve benim gibi gönül vermiş kişilere verebileceği en büyük hizmettir. İnşallah Samsunsporumuzun bu kuruluş kutlamaları gelecek yıllarda da ömrümüz olduğu sürede katıldığımız onurlu ve gururlu günler olur” dedi.

ŞEREF DEFTERİ İMZALANDI
Daha sonra Kulüp Şeref Defterini Samsunspor Kulübü Derneği Başkan Vekili Savaş Boyar imzaladı. Savaş Boyar, Kulüp Şeref Defteri’ne ‘Büyük Önderimiz Atatürk’ başlığı altında şunları yazdı: “19 Mayıs 1919’da Cumhuriyet yolunda ilk kıvılcımın ateşlendiği, ilk cesaretin gösterildiği şehir olan Samsunumuzun formasında Atatürk armasını taşıyan takımı Samsunsporumuzun 55’inci kuruluş yıl dönümü münasebetiyle huzurunuzdayız. Aziz Atam, sizin ‘ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’ sözünüzden feyz alarak 55 yıldır sizin gösterdiğiniz yolda sizi örnek alarak hiç durmadan ilerliyoruz. 19 Mayıs şehri olan Samsunumuzun marka değeri olan Samsunsporumuzun hak ettiği yere gelmesi için var gücümüzle çalışacağımızdan hiç kuşkunuz olmasın. Minnet ve özlemle sizi anarak, huzurunuzda saygıyla eğiliyoruz.”

Mustafa ATASEVEN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YEDAŞ’tan 320 milyonluk yatırım hedefi
YEDAŞ’tan 320 milyonluk yatırım hedefi
Kadın cinayetlerine fidan bağışlı tepki
Kadın cinayetlerine fidan bağışlı tepki