• Reklam
‘Sistemdeki bozukluğu düzeltmemiz gerekiyor’

‘Sistemdeki bozukluğu düzeltmemiz gerekiyor’

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, "Türkiye her alanda mükemmel başarılar elde etti. Ama yetmez, sistemdeki bozukluğu da düzeltmemiz gerekiyor. O bozukluğu düzeltme hamlesini anayasa değişikliğiyle yaptık şimdi uygulamayla yerine getireceğiz" dedi

13 Haziran 2018 - 10:12

Demircan, Vezirköprü Belediyesi Kültür Merkezi'nde şehit ve gazi ailelerinin katılımıyla düzenlenen iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, şehit ve gazilerin sayesinde vatan toprağında huzur içinde yaşandığını söyledi. Türkiye'nin 24 Haziran'da seçimlere gittiğini aktaran Bakan Demircan, seçim kararının geçen yıl 16 Nisan'da yapılan referandumla verildiğini belirtti. Zihniyet değişikliğinin ardından sistem değişikliğinin de adımlarının atıldığını vurgulayan Demircan, "Parlamenter demokrasi Türkiye'de iyi neticeler veremiyor, Türkiye'nin kalkınmasına yeterince hizmet edemiyor, onun yerine başkanlık sistemini getirelim dedik, milletimiz de bu kararı onayladı" diye konuştu.

YUVALARINA GİRİLECEK

Türkiye'nin bir terör kuşağıyla kuşatılmaya çalışıldığını, ancak yurt içi olduğu kadar yurt dışı operasyonlarla buna izin vermediklerini dile getiren Demircan, muhalefetin bu operasyonlara karşı çıktığına işaret etti. Demircan, "Türkiye'nin kendisine yönelik terör saldırılarını yurt içinde önlediği gibi aynı şekilde bundan sonra yurt dışında da takip edecek. Yuvalarına girilecek. Türkiye terörü bu coğrafya da ülkemize saldıran terör belasını defedecek" diye konuştu. 

Kaynak: AA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Direğe çarpıp yola savruldu
Direğe çarpıp yola savruldu
Yasa boğan ölüm
Yasa boğan ölüm