SOSYAL MESAFEYİ YİNE UNUTTUK
Reklam
  • Reklam

SOSYAL MESAFEYİ YİNE UNUTTUK

İçişleri Bakanlığı tarafından korona virüs önlemleri çerçevesinde uygulanan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması dün sona erdi. Sağlık Bakanlığı’nın riskli kentler listesinde yer alan Samsun’da dün manzara önceki hafta başı gibiydi. Sokaklar insan seline döndü, sosyal mesafe unutuldu

23 Şubat 2021 - 11:00

 

Korona virüs önlemleri kapsamında uygulanan 56 saatlik sokağa çıkma yasağı dün sona erdi. Ülke genelde olduğu gibi yasak sonrası Samsun’da da sokaklarda insan seli vardı. İçişleri Bakanlığı tarafından 81 kentin valiliğine gönderilen ek genelge ile korona virüsü tedbirleri kapsamında 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlama uygulandı. Yasak dün sona buldu. Kısıtlamanın ardından Samsunlular ihtiyaçlarını karşılamak üzere sokaklara akın etti.

ÇOĞU YERDE KUYRUKLAR OLUŞTU

Samsun’un özellikle kent merkezi İlkadım ilçesinde ciddi insan kalabalığı yaşandı. Mecidiye Caddesi, İstiklal (Çiftlik) Caddesi, Bankalar Caddesi ve Cumhuriyet Meydanı ve diğer ana arterlerde adım atacak yer kalmadı. Banka ATM’leri ve PTT şubeleri önlerinde uzun kuyruklar kuyruk oluştu. Banka önleri de parasal işlem yapmak isteyen vatandaşlarca doldu taştı.

SOSYAL MESAFE VE MASKE UNUTULDU

Diğer yandan, yasağın ardından vatandaşlar alışveriş yapmak için marketlere akın etti. Binlerce insan devlet kurumları, market, bakkal ve AVM’lerin önünde kuyruğa girdi. Kimi zaman kuyruklarda sosyal mesafe ve maske kuralları unutuldu.

POLİSTEN SOSYAL MESAFE UYARISI

Vaka sayılarının düşmesi ile rehavete kapılmamak gerektiğini söyleyen emniyet güçleri, vatandaşlara sosyal mesafe kuralına dikkat etmeleri yönünde sık sık uyarılar yaptı. Polisler, maske takılması ve sosyal mesafeye dikkat edilmesi gerektiğini vatandaşa yinelediler.

SAMSUN’DA MUTANT VİRÜS ÇOK FAZLA

Öte yandan Karadeniz bölgesindeki kentlerde mutant virüs iddiaları da ayyuka çıktı. Ayrıca dün Samsun Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Funda Furtun, kentte çok sayıda mutant virüs vakası olduğunu söyledi.  Tolga BİRGÜCÜ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hava topu vermedi
Hava topu vermedi
Erkam formayı kaptı
Erkam formayı kaptı