TAM AÇILIYOR MUYUZ?
Reklam
  • Reklam

TAM AÇILIYOR MUYUZ?

Korona virüsüyle mücadelede gözler bugün toplanacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde. Kademeli normalleşme adımlarının ele alınacağı toplantıda pazar günü kısıtlamasının kaldırılıp kaldırılmayacağı merak konusu

21 Haziran 2021 - 08:42

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, korona virüs gündemi ile bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Toplantıda yeni normalleşme kararlarının alınması bekleniyor. Pazar günleri süren kısıtlamanın kaldırılması ve hafta içi kısıtlama saatinin ileriye alınması da gündemde.

 

PAZAR GÜNÜ KISITLAMASI KALKACAK MI?

Kademeli normalleşme ile sokağa çıkma kısıtlaması saat 22.00'den sonra olacak şekilde düzenlenmiş, pazar günleri ise tamamen kısıtlama kapsamında kalmıştı. Pazar günü sokağa çıkma kısıtlamasının devam edip etmeyeceği Erdoğan'ın Kabine Toplantısı'nın ardından yapacağı açıklamayla belli olacak.

 

MASKE ZORUNLULUĞU KALKACAK MI?

Diğer yandan ise aşılama sürecinin hızlanmasıyla birlikte açık alanlarda maske zorunluluğunun kaldırılması da gündeme geldi. Kabine Toplantısı'nda bu konunun da gündeme gelmesi bekleniyor.

 

İLHAN: PAZAR GÜNÜ AÇILMA OLABİLİR

Kademeli normalleşme sürecine ilişkin TRT Haber'e konuşan, Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, şunları söyledi: "İnsanlar dikkat ettiği takdirde pazar günü de açılma söz konusu olabilir. Akşam saatlerindeki kısıtlama 22.00 yerine 23.00'e alınabilir. Bireysel önlemlere dikkat edip sırası gelenin aşı olduğu bir zaman dilimi yaşayabilirsek, hem temmuzda hem de güz döneminde toplumsal bağışıklığın sağlanması ile çok da iyi zamanlarımızın olabileceğine inanıyorum. Dışarıda fiziksel mesafeye uyarsak, kapalı ortamlarda iyi havalandırılan ortamlarda maskesiz belli zaman dilimlerinde durmak mümkün olacaktır. Kalabalık AVM'ye, banka şubesine ya da hastanelerde maske takmak söz konusu olup onun dışındaki alanlarda maskesiz yaşamın olacağını düşünüyorum güz döneminde."

 

TURİZMCİLER İÇİN DE MÜJDE GELİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, bugün yapacağı Millete Sesleniş konuşmasında ayrıca turizmciler için de müjde vermesi bekleniyor.

 

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erkan Güral'dan SAMGİAD'a övgü
Erkan Güral'dan SAMGİAD'a övgü
Uyuşturucudan 17 şüpheli yakalandı
Uyuşturucudan 17 şüpheli yakalandı