Samsunspor Haber - Süper Lig’e yükseldiği ilk sezon ligde kalmayı garantileyen Yılport Samsunspor ile ilgili önemli bir iddia ortaya atılmıştı. Deneyimli gazeteci Yağız Sabuncuoğlu, Fenerbahçe, Kasımpaşa, Fatih Karagümrük ve Samsunspor'un önümüzdeki sezon Ziraat Türkiye Kupası’na katılmak istemediğini öne sürdü. Takımların Türkiye Kupası’na katılmama isteğinin arkasında yoğun maç trafiği, sakatlık riski ve ekonomik sebeplerin öne çıktığı belirtiliyor. Samsunspor yönetimi henüz bu iddialarla ilgili açıklama yapmazken, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi'den tehdit gibi ifadeler geldi.
KULÜPLERE ABA ALTINDAN SOPA GÖSTERDİ
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un "Türkiye Kupası'na gelecek sezon katılmayacağız" ifadelerinin sorulduğu TFF Başkanı Büyükekşi, "Önümüzdeki yıl talimatları açıklandığında katılmak istemeyen takımlarla ilgili neler uygulayacağız göreceğiz." şeklinde cevap verdi. TFF Başkanı Büyükekşi, Samsunspor'un da içinde yer aldığı 4 kulübe aba altından sopa gösterdi. Açık açık talimatların değiştirileceğini dile getiren Mehmet Büyükekşi, ağır yaptırımlarla kulüplerin zorla kupaya katılmasının sağlanacağı iması yaptı.
SAMSUNSPOR
Yayınlanma: 25 Mayıs 2024 - 07:53
TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'den Samsunspor'a tehdit
Samsunspor'un gelecek sezon Türkiye Kupası'na katılmak istemediği iddia edilmişti. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, bu düşüncede olan takımlara yönelik tehdit gibi açıklamada bulundu
SAMSUNSPOR
25 Mayıs 2024 - 07:53
# Türkiye Futbol Federasyonu# TFF Başkanı# Mehmet Büyükekşi# Yüksel Yıldırım# Yılport Samsunspor# Türkiye Kupası
İlginizi Çekebilir
İstenilmediği yerde hala duranlar yüz'süzdür, arsızdır. Aldıkları kararların geçerliliği sorg***ır ...
Türkiye Kupası'na katılmıyorum demek doğru değil. İlerlemek istemiyorsan yedek takımla çıkar elenirsin. Bu federasyon her açıdan başarısız olsada, TFF başkanına söz söyleme hakkı vermiş olduk. İnşallah transfer yasağı kalkar da rahat rahat başarılı bir takım kurarız ve Türkiye kupasında da mücadele ederiz
Süper ligdeki takımı 3.ligdeki takımlarla eşleştiriliyor. Çok saçma bir organizasyon. Bence de çok gereksiz bir organizasyon.