Toplu taşımayı kullananlara ücretsiz maske

Toplu taşımayı kullananlara ücretsiz maske

Samsun'da korona virüs tedbirleri kapsamında toplu taşımayı kullananların takması zorunlu olan maskeler ücretsiz olarak dağıtılmaya başladı

05 Nisan 2020 - 12:44

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin SAMULAŞ A.Ş. bünyesindeki hafif raylı sistem araçları ve otobüsleri kullanmak isteyenlere maske takma zorunluluğu getirildi. Bu kapsamda yolculara toplu taşıma araçlarına binerken ücretsiz olarak maske dağıtılmaya başlandı.

SAMULAŞ AÇIKLADI

SAMULAŞ tarafından resmi twitter hesabından yapılan açıklamada, "Korona virüs tedbirler kapsamında 4 Nisan 2020’den itibaren Samsun’daki tüm toplu taşıma araçlarında yolcuların maske takması zorunlu hale getirilmiştir. Bu kapsam da istasyonlarımızda ve otobüslerimizde maskesiz yolcularımıza ücretsiz maske dağıtımı yapılmaktadır" denildi.

DEMİR DE PAYLAŞTI

Başkan Mustafa Demir, dün itibari ile başlayan uygulamanın ardından akşam saatlerinde sosyal medya sayfasından bir açıklama yaparak, "Korona virüs tedbirleri kapsamında toplu taşıma araçlarında yolcuların maske takması zorunlu hale getirilmiştir. Bu kapsam da istasyonlarımızda ve otobüslerimizde maskesiz yolcularımıza ücretsiz maske verilmektedir" dedi.

HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Vatan DAŞTAN
    1 ay önce
    İmamoğlu olmasa bunu da göremezdik, kameralar var diye gösteriş için yapılan icraatlardan biri.Kamera yokken maskeleri nasıl zuladan istemeye istemeye veriyorlar gidin görün...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsunlu polis memuru şehit düştü
Samsunlu polis memuru şehit düştü
Sigara dumanı virüs bulaştırabilir
Sigara dumanı virüs bulaştırabilir