Yılport Samsunspor ve Fransız Futbol Kulübü Toulouse FC arasında gerçekleştirilen iş birliği kapsamında önemli adımlar atıldı. Toulouse Futbol Gelişim Direktörü Remy Loret ve Toulouse Futbol Akademi Koordinatörü Julien Lacour, Samsunspor Futbol Akademisi Koordinatörü Savaş Serdar, Samsunspor Futbol Akademi Koordinatörü Asistanı Hasan Mert Demirsoy ve Futbol Akademisi antrenörleri ile bir araya geldi.
BİLGİ ALIŞVERİŞİ YAPILDI
Ziyaret sırasında 2023-2024 futbol sezonu için stratejik, teknik ve yönetim anlamında karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu. Her iki kulüp, futbol akademilerinin gelişimi için çeşitli stratejiler üzerinde tartışmalar gerçekleştirdi. Toplantılar sonucunda, Samsunspor bünyesindeki antrenörlerin değişim programı adı altında eğitimler alarak gelişimlerine katkı sağlanması kararlaştırıldı. Bu kapsamda, Toulouse FC Akademisi yaş grubu antrenörlerinin ziyaretleri planlandı.
ETKİNLİKLER PLANLANDI
Samsunspor bünyesindeki değerli ve hedef oyuncuların dönemsel olarak Toulouse FC Akademi yaş gruplarında antrenmanlara dahil olmaları konusunda anlaşmaya varıldı. Özellikle küçük yaş gruplarının takım halinde Toulouse FC Akademisi ile ikili turnuva ve müsabakalar yapması, farklı antrenman modellerinin uygulanacağı çalışmaların yapılması konularında etkinlik takvimleri oluşturuldu.
Şükran AKÇAY
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/06/6660636e4fcfd.jpg)
Şükran AKÇAY