Traktörle nane ekti
Reklam
  • Reklam

Traktörle nane ekti

"Tıbbi Aromatik Bitki Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi" kapsamında Havza’da nane fidanları toprakla buluştu. Nane ekimine yardımcı olan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir traktör kullandı. Özdemir, “Yapılan bu tür desteklemeler tarımın gelişmesi ve ürün çeşitliliği açısından önemli” dedi.

22 Mayıs 2021 - 18:47 - Güncelleme: 22 Mayıs 2021 - 19:02

Tıbbi Aromatik Bitki Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi kapsamında Kale Mahallesi'nde sözleşmeli olarak nane ekimi gerçekleştirildi ve çiftçilere tarla içi damlama sulama ekipmanları teslimi yapıldı.

Programda konuşan Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam proje kapsamında Havza, Ladik, Bafra ve 19 Mayıs ilçelerinde üreticilere 255 bin 500 adet fide ve tarla içi damlama sulama ekipmanları teslimi yapıldığını belirtti.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise konuşmasında bu tür projeleri önemsediklerine değinerek, “İlçemizde ürün çeşitliliğinin artırılması, katma değeri yüksek ürünlerden olan tıbbi aromatik bitkilerin yetiştirilmesin yaygınlaştırılması önemli bir konu. Yapılan bu tür desteklemeler tarımın gelişmesi ve ürün çeşitliliği açısından önemli" ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından nane fidelerinin dikimine geçildi. Başkan Sebahattin Özdemir traktör kullanarak nane fidesi dikimi yaptı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dere yatakları rehabilite edilmeli
Dere yatakları rehabilite edilmeli
İstihdam sorunu kalmayacak
İstihdam sorunu kalmayacak