Usta’dan soru önergesi
Reklam
  • Reklam

Usta’dan soru önergesi

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, 19 Mayıs’ta belediyesi tarafından mera alanına dökülen çöpler için Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a soru önergesi verdi

29 Temmuz 2021 - 15:51

Geçtiğimiz günlerde, 19 Mayıs Belediyesi mera alanına plastik, metal ve evsel atıklar gömdüğü haberleri basında yer bulmuştu. Usta, belediyeye ait çöp kamyonunun, atıkları mera alanına boşalttığını ve iş makinesiyle de çöplerin üstünü kapattığını söyledi. Belediyenin yaptığını açıklamaya verdiği önergede yer veren Usta, “Belediye tarafından yapılan açıklamada; bir yanlışlık olduğu, o bölgenin sadece Kurban Bayramı’nda hayvansal atıkların atılması için hazırlandığı ve 2 personel hakkında idari işlem başlatıldığı belirtilmiştir. Ancak daha sonra yapılan incelemelerde, daha derinlerde de çöpler olduğu tespit edilmiştir” dedi.

İŞTE O SORULAR

Konuyla ilgili Çevre ve Şehircilik Samsun İl Müdürlüğü tarafından birtakım girişimlerde bulunulduğu ancak işin sorumluları hakkında yapılan tahkikatın yetersiz olduğundan bahseden Usta, Bakan Kurum’a işte bu soruları sordu:

-Bu mera ne kadar süredir çöp alanı olarak kullanılmaktadır?

-Bölgeye verdiği zararın tespitine ilişkin bakanlığınızca teknik bir çalışma yapılmış mıdır?

-Bakanlığınız tarafından, 19 Mayıs Belediyesinde hem belediye başkanı hem de idareciler nezdinde bir soruşturma başlatılmış mıdır?

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kentsel dönüşümle Samsun yenileniyor
Kentsel dönüşümle Samsun yenileniyor
‘Üç annemizi korona yüzünden kaybettik’
‘Üç annemizi korona yüzünden kaybettik’