Samsun'un Vezirköprü ilçesinde bulunan Ayşe Hatun Mesleki ve Teknik Kız Anadolu Lisesi, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında başvuruları yapılan tüm projelerin kabul edilmesinin ardından hazırladıkları projeleri kurdukları stantlarda tanıttılar. Stantlarda görevli öğrencilerin tanıttıkları projeler büyük ilgi gördü.
YÖRESEL YEMEKLER İKRAM EDİLDİ
Bilim şenliğine Vezirköprü Kaymakamı Özgür Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Resül Özata, şube müdürleri, sendika başkanları, okul müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı. Fuar öncesinde davetlilere yöresel yemekler ikram edildi. Müdür yardımcısı Özgür Bostancı ve Çocuk Gelişimi Öğretmeni Şeyma Bostancı'nın koordinatörlüğünde gerçekleştirilen fuarda, davetlilere yöresel kelimelerden derlenen 600 kelimelik bir sözlük hediye edildi.
İLHAN EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ
Okul müdürü Ufuk İlhan, fuarın açılışında yaptığı konuşmada, "Büyük emekler sonucu bugün sunumunu yaptığımız projelerimizi tanıtmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ben emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimi kutluyorum, hepsine teşekkür ediyorum" dedi.
KAYMAKAM KAYA ÇOK BEĞENDİ
Kaymakam Özgür Kaya, projeleri yakından incelediğini ve çok beğendiğini belirtti. Kaya, ilçenin bu tür çalışmalara ihtiyacı olduğunu vurgularken, okul müdürü ve ilgili öğrencilere teşekkür etti. Ayrıca, bu çalışmaların çok kıymetli olduğunu ve artması gerektiğini ifade etti.
Bilim şenliği, öğrencilerin projelerini tanıttığı, misafirlerin ilgiyle takip ettiği ve Vezirköprü ilçesi için önemli bir etkinlik olarak başarıyla tamamlandı.
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/05/6645aa10864b3.jpg)
Ersin SARIALİOĞLU
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/05/6645a9ca90a50.jpg)
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/05/6645a9da8ae18.jpg)
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/05/6645a9e638807.jpg)
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/05/6645aa0637d57.jpg)
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/05/6645aa10864b3.jpg)
Ersin SARIALİOĞLU