2020 YILI GEZEGENLERİN GERİ GİTME TABLOSU
Reklam
  • Reklam
Nazan ÖNGİDEN

Nazan ÖNGİDEN

2020 YILI GEZEGENLERİN GERİ GİTME TABLOSU

06 Mart 2020 - 10:53

Bu yıl gökyüzünde peş peşe geri gidecek iç ve dış gezegenlerin günlük yaşantımıza olan etkilerine gelince önce Merkür'den Jüpiter'e kadar olan gezegenlerle başlayalım. Bir sonraki yazıda diğer gezegenlere de yer veririz (*)

Merkür retrosu; iletişim ve haberleşme ağlarında sorunlar açığa çıkabilir. Bilgi deformasyonu, sözel ifade zorluğu, dalgınlık, unutkanlık ve yanlış anlamalara meyil verebilir. Günlük trafik akışında aksamalar yaşanabilir. Randevular iptal olabilir. Ayrıca duyu organları başta olmak üzere eller, akciğerler gibi ikili organlar ve parmaklarla  ilgili rahatsızlar açığa çıkabilir. Nefes darlığı çekenler zorlanabilir.

Zihinsel enerji içe yöneleceğinden kitap okumak, yazı yazmak veya yarım kalan yazılı metinleri gözden geçirip tamamlamak, meditasyon ve nefes egzersizleri yapmak için uygun bir zamandır. Sadece önemli taahhüt ve imza gerektiren konularda dikkatli olunmasında yarar vardır. Şu an ilkini yaşamakta olduğumuz Merkür retrosu yıl içinde 2 kez daha tekrarlanacaktır.

Geri gitme tarihi  İleri gitme tarihi 
17 şubat (12 derece Balık burcu) 10.3.20 (28 derece Kova burcu)
18 haziran (14 derece Yengeç burcu) 12 temmuz (5 derece Yengeç burcu)
14 ekim (11 derece Akrep burcu) 3 kasım (25 derece Terazi burcu )

             

Venüs retrosu; yakın birliktelik, dostluk ve arkadaşlık ilişkilerinde durağanlık. Kişinin sevgi ve ilgisinin diğerlerinden ziyade kendine yönelmesi. Sosyal etkinlik, davet, eğlence, buluşma ve sohbet etmede aksamalar yaşanabilir. Denge sorunları, viral enfeksiyonlar, uçuklar veya toplar damar rahatsızlıkları görülebilir. 

Kişinin değerler sistemini gözden geçirmesi ve kendini şımartması için uygun bir zamandır. Sadece estetik, güzellik ve sanatsal konularda alınacak kararları biraz ertelemekte yarar vardır zira söz konusu olan şey değerinin çok altında ya da çok üstünde bir maliyete mal olabilir.

Geri gitme tarihi  İleri gitme tarihi 
13 Mayıs (21 derece İkizler burcu)  25 Haziran (5 derece İkizler burcu)

Mars retrosu; fiziksel enerjilerde düşme, mücadele ve rekabet etme gücünün zayıflaması görülebilir. Mars kendi burcunda geri gideceğinden cesaret ve girişim eksikliği, risk alma korkusu ve dış dünyada inisiyatifsiz kalma verebilir. Kendi başına buyruk hareket etme veya pasif-agresif tutumlar öne çıkabilir. Kendi hal ve gidişine bir çeki düzen vermek, hedefe odaklanma alıştırması yapmak için uygun bir zamandır. Tıpkı oku ileriye fırlatmak için geriye çekilen bir yay gibi...

Öfkeyi bastırmaktan kaynaklanan kaza, kesik, yanık ve yaralanmalara açıklık ve cinsel sorunlar olasıdır. Kan akışında ağırlaşma ve pıhtı atma, baş ağrıları, migren, kas tutulmaları, lif kopmaları, vücut ısısı düşmesi (hipotermi) veya gizli ateş görülebilir.

 Geri gitme tarihi İleri gitme tarihi
10 Eylül (28 derece Koç burcu)  14 Kasım (15 derece Koç burcu)

Jüpiter retrosu; büyüme ve gelişme hızının yavaşlaması, şans ve fırsatların azalması. Enerjinin yönü içe büküleceğinden Jüpiterin içte ne büyüttüğüne çok dikkat etmek gerekir. Bu dış dünyaya açılmak, projeleri hayata geçirmek için elverişli bir ön hazırlık safhası olabileceği gibi kendi gözünde ideallerini aşırı büyütme, böbürlenme ve kibirlenmeye de yol açabilir.

İyimserlik ve yarına umutla bakma, kendini iyi hissetme verebileceği gibi bugün yapılması gereken işi yarına erteleme, aşırı pollyannacılık oynama da görülebilir. Şişkin bir ego, ur, dalak veya karaciğer büyümesi, şeker hastlağı ve obezite ile ilgili sorunlarda artış, en hafif ihtimalle kilo almaya meyil oldukça muhtemeldir.

Geri gitme tarihi İleri gitme tarihi
14 Mayıs (27 derece Oğlak)  13 Eylül (17 derece Oğlak burcu)

(*) Burada söz konusu olan etkiler sadece olasılık dahilinde olup herkeste bire bir ortaya çıkacak gibi bir anlam taşımaz. Bu durumda esas olan kişinin doğum haritası ve gökyüzünden aldığı transit etkiler ile kişinin bu etkilere nasıl karşılık verdiği, nasıl tepki gösterdiğidir. Bu da kişinin bulunduğu bilinç düzeyiyle doğrudan orantılıdır.

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar