Yılmaz’dan TBMM’de 19 Mayıs vurgusu
Reklam

Yılmaz’dan TBMM’de 19 Mayıs vurgusu

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, TBMM Genel Kurulu'nda AK Parti Grubu adına söz alarak konuşma gerçekleştirdi. Yılmaz, “Milli mücadele ruhu Samsun'da yaşıyor” dedi

19 Mayıs 2022 - 08:35

Konuşmasının geniş bir bölümünü 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'na ayıran Yılmaz, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadele'yi Samsun'dan başlatması ve milli mücadele ruhunun 19 Mayıs kenti olarak Samsun'da nasıl canlı tutulduğuna vurgular yaptı. Her zaman Samsun'da 19 Mayıs kutlamalarının heyecanın en üstte düzeyde olduğunun altını çizen Yılmaz, Büyük Önder Atatürk'ün ‘Ben Samsun’u ve Samsun halkını gördüğüm zaman, memlekete ve millete ait bütün düşünce ve kararlarımın yerine getirilebileceğine dair bir defa daha kuvvetle inanmıştım. Samsunluların hal ve durumlarında gördüğüm gözlerinden okuduğum vatanseverlik ve fedakarlık, ümit ve tasavvurlarımı olumlu bir inanca götürmeye yetmişti’ sözlerini anımsattı.

‘ONUN MİRASI HEPİMİZİNDİR’

Milletvekili Yılmaz, "Samsun'da hakikaten bu aziz hatıraya layık olacak şekilde Atatürk'ün, 19 Mayıs hatırasının Samsun'daki izdüşümlerini, Samsun'daki mekânsal düzenlemelerini hep önemsemişizdir. Bandırma Müze Gemi, Atatürk'ün Samsun'a çıkışını temsil eden Tütün İskelesi, Milli Mücadele'nin canlandırıldığı Kurtuluş Yolu hepsi kentimizde bulunmaktadır. Büyük Önder ve onun mirası hepimizindir. Gelecek nesillere taşımak başlıca görevimizdir" diye konuştu. Yılmaz, Büyük Önder'in Samsun'dan Amasya'ya kadar gittiği yol güzergahının da müze haline getirildiğini belirterek, gezilmesi yönünde öneride bulundu.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sapık yakalandı!
Sapık yakalandı!
Mezbahadaki cinayete müebbet hapis
Mezbahadaki cinayete müebbet hapis