HAK-İŞ Samsun İl Başkanı Ziya Uzun, 1 Mayıs Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü vesilesiyle Samsun'da düzenlenen etkinlikte önemli açıklamalarda bulundu. Sendikanın dava arkadaşları ve emekçileri, bu özel günde birlik, mücadele ve dayanışma ruhunu yansıttı. Etkinlikte yapılan konuşmada Başkan Uzun, öncelikle tüm emekçilerin 1 Mayıs Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü kutladı. Uzun, emek ve alın teri davasından asla vazgeçmeyeceklerini vurguladı ve işçilerin haklarını savunma mücadelesini sürdüreceklerini belirtti.
FİLİSTİN’DEKİ ZULME DİKKAT ÇEKİLDİ
Ayrıca konuşmada Filistin'deki zulme dikkat çekildi. Siyonist İsrail'in Filistin topraklarında gerçekleştirdiği katliamlar ve zulümler uluslararası topluma duyurularak, adaletin sağlanması çağrısı yapan Uzun, işyerlerinde gece gündüz demeden çalışan emekçilere ve Filistinli kardeşlere destek verme sözü verdi.
VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ
Etkinlikte ayrıca, Türkiye'deki işçi hakları ve talepleri de dile getirildi. Vergide adaletin sağlanması, enflasyonla mücadele, iş kazalarının önlenmesi ve kayıt dışı istihdamın engellenmesi gibi konularda çağrılar yapıldı. Başkan Uzun, Türkiye'deki emek mücadelesini sürdüreceklerini ve işçilerin haklarını korumak için var gücüyle çalışacaklarını belirtti.
"Yaşasın HAK-İŞ, yaşasın 1 Mayıs, yaşasın Filistin, yaşasın Gazze direnişi, yaşasın emeğin ve alın terinin gücü" sloganlarıyla etkinlik son buldu.
Mert Volkan Gün
Güncel
Yayınlanma: 01 Mayıs 2024 - 14:57
Ziya Uzun: İşçi hakları ile sonuna kadar mücadele edeceğiz
HAK-İŞ Samsun İl Başkanı Ziya Uzun, 1 Mayıs'ta emek ve dayanışma ruhunu vurguladı, Filistin zulmüne dikkat çekti, işçi hakları için mücadele edeceklerini belirtti
Güncel
01 Mayıs 2024 - 14:57