‘AHBAP ÇAVUŞ İLİŞKİLERİNİ BİTİRDİK’
Reklam
  • Reklam

‘AHBAP ÇAVUŞ İLİŞKİLERİNİ BİTİRDİK’

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım’ın önderliğinde geçen 100 günün değerlendirmesinin yer aldığı kitapçıkta alt yapıya geniş yer verildi. Açıklamada, “Gruplar içinde yetersiz olan ve Samsunspor’un ileride beklentisinin olmadığı oyuncuları göndererek hatır ve ahbap çavuş ilişkilerini bitirdik” ifadeleri kullanıldı

09 Nisan 2020 - 11:50

Yılport Samsunspor’dan, Başkan Yüksel Yıldırım’la geçen 100 günün ardından yapılan faaliyetler kitapçık halinde önceki gün kamuoyuna sunulmuştu. Kitapçıkta, maddi boyuttan sosyal faaliyetlere kadar her konu yer alırken, alt yapıya da büyük önem verildiği belirtildi. Alt yapı tesisleri ve futbolcuları ile ilgili bilgilerin verildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi: “2019-2020 sezonu başlarken yeni yapılanma hedefi ile yola çıktık. İsmail Uyanık’ın talimatlarıyla Mehmet Aydın Akademi İdari koordinatörü olarak atandı. Teknik işlerle idari işlerin birbirine karışmasıyla zaman zaman büyük sorunlar yaşandı. İsmail Uyanık’ın istifasının ardından Mehmet Aydın’ın istifa etmesiyle bu sorunlar ortadan kalmıştır ve şu an akademi faaliyetleri sorunsuz ilerlemektedir.”

‘YETERSİZ OYUNCULARI GÖNDERDİK’

“İlk yaptığımız uygulama akademide çalışma yeterliliği olmayan antrenörlerle yollarımızı ayırmak oldu. Bölgesel ve elit ligde oynayacak olan gruplarımıza bir teknik sorumlu bir yardımcı antrenör belirledik. Prosedür gereği bir gençlik geliştirme proje sorumlusu atadık.  Gruplar içinde yetersiz olan ve Samsunspor’un ileride beklentisinin olmadığı oyuncuları göndererek hatır ve ahbap çavuş ilişkilerini bitirdik. Giden oyuncuların yerlerine başta Samsun olmak üzere Ordu, Sinop, Ankara gibi illerden yetenekli ve gelecek vadeden özel oyuncuları bünyemize katmaya çalıştık. Bölgesel lig gruplarında U15-U16-U19 açık ara ligleri lider bitirirken özellikle hem U5 hem de U16 takımları hem bünyesinde barındırdığı yetenekli oyuncular hem de oynadıkları oyunla örnek teşkil ettiler.”

‘BAŞARILI İŞLER ÇIKARIYORUZ’

“Özellikle Genk projesinin bu gruplara ve futbol okulu yaş gruplarına çok faydalı olduğunu söyleyebiliriz. Bu gruplarda ileride kesinlikle gelecek beklediğimiz oyuncular olduğunu söyleyebiliriz. Futbol okulu kış döneminde 350 oyuncu ile faaliyetlerini sürdürmekte, yazın bu sayının 700’e çıkmasını bekliyoruz. Özetle; 18 antrenör, 3 stajyer antrenör, bir fitness uzmanı, bir diyetisyen, bir psikolog ve bir doktor kadromuzla saha çalışma şartlarının bu dönemdeki yetersizliğine rağmen başarılı işler çıkardığımızı söylemeliyiz. Bu konuda başkanımız ve yönetim kuruluna verdiği destek için minnettarlığımızı iletiriz. Yeni akademi tesislerimizin faaliyete geçirilmesiyle birlikte Türkiye’nin en iyi akademisini yaratıp örnek olacak ve yıldız adayı oyuncular bulup geliştirerek Samsunspor’a kazandıracağız.”

 

Mustafa ATASEVEN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Virüsle mücadele için yeni birim kuruluyor
Virüsle mücadele için yeni birim kuruluyor
Her yıl 300 bin konutu dönüştürüyoruz
Her yıl 300 bin konutu dönüştürüyoruz