Samsun'da Atakum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne ait sera alanı, yetiştirilen çeşitli sebze ve meyveler ile farklı türdeki ağaçlarla dikkat çekiyor. Alanlı Mahallesi’nde yer alan ve yaklaşık 3 bin 700 metrekarelik bir alanı kaplayan tesisin 450 metrekaresinde açık bitki yetiştiriciliği yapılıyor. Sera alanında 48 farklı türde ağaç bulunurken, 40’ı Atakum Belediyesi’nin kendi üretimi olmak üzere toplam 70 farklı türde çalı yetiştiriliyor. Ayrıca, serada 40 farklı türde ağaç ve 7 farklı türde iç mekan balkon çiçeği de yetiştirilmekte. Belediyenin Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü çalışmalar sayesinde, seranın üretim kapasitesi gün geçtikçe artıyor.
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/05/6659df154785f.jpg)
"VERİM VE KALİTE ARTIŞI SAĞLANIYOR"
Atakum Belediye Başkanı Serhat Türkel, seracılık faaliyetlerinin kentte sebze ve meyve yetiştiriciliğine canlılık kazandıracağını belirterek, “Belediyemizin teknik ekibi, tesisimizde seracılık faaliyetleri için yoğun mesai harcıyor. Seramızda çeşitli sebze, meyvelerin yanı sıra farklı türde çok sayıda ağaç ve bitki yetiştiriliyor. Uzmanlarımızın özverili çalışmalarıyla, verimi ve kalitesi yüksek ürünler, elde ediliyor. Seracılık faaliyetlerimiz kent ekonomisine önemli katkılar sağlarken, doğaya kazandırdığımız ağaçlar Atakum’a nefes aldıracak. Kentimizin üretimine, tarımına ve ekonomisine destek verecek çalışmalara, ara vermeden devam edeceğiz.” dedi.![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/05/6659df235280f.jpg)
Ersin SARIALİOĞLU
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/05/6659df154785f.jpg)
"VERİM VE KALİTE ARTIŞI SAĞLANIYOR"
Atakum Belediye Başkanı Serhat Türkel, seracılık faaliyetlerinin kentte sebze ve meyve yetiştiriciliğine canlılık kazandıracağını belirterek, “Belediyemizin teknik ekibi, tesisimizde seracılık faaliyetleri için yoğun mesai harcıyor. Seramızda çeşitli sebze, meyvelerin yanı sıra farklı türde çok sayıda ağaç ve bitki yetiştiriliyor. Uzmanlarımızın özverili çalışmalarıyla, verimi ve kalitesi yüksek ürünler, elde ediliyor. Seracılık faaliyetlerimiz kent ekonomisine önemli katkılar sağlarken, doğaya kazandırdığımız ağaçlar Atakum’a nefes aldıracak. Kentimizin üretimine, tarımına ve ekonomisine destek verecek çalışmalara, ara vermeden devam edeceğiz.” dedi.
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/05/6659df235280f.jpg)
Ersin SARIALİOĞLU