Okul sporları tarafından düzenlenen Hava Sporları Türkiye Finallerinde, Özel Samsun Teknokent Havacılık Lisesi erkeklerde Türkiye 1’incisi, kızlarda ise Türkiye 3’üncüsü olarak büyük bir başarı elde etti. Yarışmada 40 okulun katılımıyla gerçekleştirilen model uçak yarışlarında öğrenciler, kendi tasarladıkları model uçaklarla gökyüzünde en uzun süre kalmaya çalıştı.
BÜYÜK BAŞARIYLA GELENEKLERİNİ BOZMADILAR
Samsun'u temsil eden Teknokent Havacılık Lisesi öğrencileri, rekor bir zamanla havada kalarak şampiyonluğa ulaştılar. Okul Müdürü Ahmet Levent, Manisa'da düzenlenen Hava Sporları Türkiye Finallerinde iki yıldır üst üste Türkiye Şampiyonu olduklarını belirtti. Ayrıca, ülke genelinde çeşitli yarışmalara yoğun bir çalışma ile hazırlandıklarını ifade etti.![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/05/6659d75c7706b.jpg)
TEKNOFEST’TE DE BÜYÜK BAŞARI
Teknokent Havacılık Lisesi, daha önce yapılan Teknofest elemelerinde, tamamen kendilerinin tasarladığı sabit kanat kategorisinde otonom uçuş kabiliyetine sahip, faydalı yük taşıyabilen İnsansız Hava Araçları (İHA) ile finale kalmayı başarmıştı. Okul Müdürü Levent, bilgi teknolojilerine ve Ar-Ge çalışmalarına yaptıkları yatırımları her yıl artırdıklarını söyledi.
GENÇLERİN İHA VE DRONE ÜRETİMİNDEKİ BAŞARILARI
Okul bünyesinde kurulan atölyelerde, son teknoloji makine ve ekipmanlarla uçak teknisyenliği bölümü öğrencilerinin yeteneklerini birleştirerek İHA üretimi faaliyetlerini kararlı bir biçimde sürdürdüklerini belirten Levent, "Gençlerimiz henüz 15-16 yaşlarında bile İHA ve drone gibi hava araçları üretebiliyor. İmkân sağlandığında Türk gençlerinin yapabileceklerinin sınırı yok, kendileriyle gurur duyuyoruz" dedi.![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/05/6659d769af2df.jpg)
MEZUNLAR SEKTÖRDE RAHAT İŞ BULUYOR
Uçak Bakım Alanından mezun olan öğrencilerin sektörde rahat iş bulduğunu vurgulayan Ahmet Levent, bilgiye kolayca ulaşabilen ve yeniliklerin eseri bir teknoloji ile eğitim alan gençlerin sektörde aranan kişiler olacaklarını ifade etti. Levent, okulun başarılarının artarak devam edeceğine inandığını belirterek, gelecekte de gençlerin ulusal ve uluslararası arenada Türkiye'yi gururla temsil edeceğini sözlerine ekledi.
Mert Volkan Gün
BÜYÜK BAŞARIYLA GELENEKLERİNİ BOZMADILAR
Samsun'u temsil eden Teknokent Havacılık Lisesi öğrencileri, rekor bir zamanla havada kalarak şampiyonluğa ulaştılar. Okul Müdürü Ahmet Levent, Manisa'da düzenlenen Hava Sporları Türkiye Finallerinde iki yıldır üst üste Türkiye Şampiyonu olduklarını belirtti. Ayrıca, ülke genelinde çeşitli yarışmalara yoğun bir çalışma ile hazırlandıklarını ifade etti.
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/05/6659d75c7706b.jpg)
TEKNOFEST’TE DE BÜYÜK BAŞARI
Teknokent Havacılık Lisesi, daha önce yapılan Teknofest elemelerinde, tamamen kendilerinin tasarladığı sabit kanat kategorisinde otonom uçuş kabiliyetine sahip, faydalı yük taşıyabilen İnsansız Hava Araçları (İHA) ile finale kalmayı başarmıştı. Okul Müdürü Levent, bilgi teknolojilerine ve Ar-Ge çalışmalarına yaptıkları yatırımları her yıl artırdıklarını söyledi.
GENÇLERİN İHA VE DRONE ÜRETİMİNDEKİ BAŞARILARI
Okul bünyesinde kurulan atölyelerde, son teknoloji makine ve ekipmanlarla uçak teknisyenliği bölümü öğrencilerinin yeteneklerini birleştirerek İHA üretimi faaliyetlerini kararlı bir biçimde sürdürdüklerini belirten Levent, "Gençlerimiz henüz 15-16 yaşlarında bile İHA ve drone gibi hava araçları üretebiliyor. İmkân sağlandığında Türk gençlerinin yapabileceklerinin sınırı yok, kendileriyle gurur duyuyoruz" dedi.
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/05/6659d769af2df.jpg)
MEZUNLAR SEKTÖRDE RAHAT İŞ BULUYOR
Uçak Bakım Alanından mezun olan öğrencilerin sektörde rahat iş bulduğunu vurgulayan Ahmet Levent, bilgiye kolayca ulaşabilen ve yeniliklerin eseri bir teknoloji ile eğitim alan gençlerin sektörde aranan kişiler olacaklarını ifade etti. Levent, okulun başarılarının artarak devam edeceğine inandığını belirterek, gelecekte de gençlerin ulusal ve uluslararası arenada Türkiye'yi gururla temsil edeceğini sözlerine ekledi.
Mert Volkan Gün