Bafra yine tek vücut

Bafra yine tek vücut

​Elazığ'da meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından tüm Bafra’da tek vücut oldu

27 Ocak 2020 - 10:25

Deprem bölgesine yurdun dört bir yanından yardımlar ulaştırılırken, Bafra Belediyesi de başlattığı kuru bakliyat kampanyası ile depremzedelere yanınızdayız mesajı verdi. Deprem bölgesine gönderilmek üzere sadece kuru gıdaların kabul edileceği kampanya 26 Ocak Pazar günü başladı. Bafra Belediyesi Kışlık Kültür Merkezi’nde yürütülecek kampanyaya Bafralıların yoğun ilgi gösteriyor. Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç kampanya ile ilgili olarak gerçekleştirdiği açıklamalarda şunları söyledi:

BİZ BÜYÜK VE GÜÇLÜ BİR MİLLETİZ

“Elazığ'ımız ve Malatya’mızı etkileyen depremin ardından ülkemiz yine tek yürek tek yumruk oldu. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlarımız afet bölgesinde vatandaşlarımızla beraber. Bunun yanında hükümetimiz hiç vakit kaybetmeden 968 arama kurtarma ekibi, 182 iş makinası, 4 bin 296 çadır, 5 bin 406 yatak, 10 bin 460 battaniye, 137 ambulans, 5 bin kişilik seyyar mutfağı deprem bölgesine ulaştırdı. Kısaca herkes taşın altına elini koymuş durumda.

BAFRA’DA BELEDİYEMİZ ÖNCÜ OLDU

Ülkemizin her yanından depremzede kardeşlerimize yardım kampanyaları başlatıldı. Bafra Belediyesi olarak bizlerde bu kampanya zincirinin bir parçası olmak istedik. Başlattığımız kuru bakliyat kampanyasına kadirşinas Bafralı hemşehrilerimizin yoğun ilgi göstereceğine tüm kalbimle inanıyorum.

Kampanyamıza destek vermek isteyen hemşehrilerimiz kuru bakliyatlarını Belediyemiz Kültür Merkezi’nde bulunan görevlilerimize teslim edebilir. Gelme durumu olmayan vatandaşlarımız 0 362 543 23 20 numaralı telefonundan bizlere ulaşmaları halinde ekiplerimiz bulundukları adresten bağışlarını alabilecekler.

YARAMIZI HEP SARDIK YİNE SARARIZ

Bizler yaralarını en çabuk ve en yoğun şefkatle sarabilen bir milletiz. Bunu defalarca gerçekleştirdik. Elâzığ ve Malatya’mız için de aynı duyarlılığı seferberlik bilinci içinde yerine getireceğiz. Kampanyamız kapsamında toplanan kuru gıda ürünleri kısa süre içinde depremzede kardeşlerimize ulaştırılmak üzere yola çıkacak. Bafra Belediyesi olarak başlattığımız kampanyamıza kısa süreli duyurularımıza rağmen yoğun ilgi gösteren halkımıza yürekten teşekkür ediyor, Elâzığ ve Malatya’mızda meydana gelen depremde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.”

Ebubekir YILMAZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GRAM ALTIN 334 LİRAYI GÖRDÜ
GRAM ALTIN 334 LİRAYI GÖRDÜ
KİTAP FUARI'NA 207 BİN KİŞİ GELDİ
KİTAP FUARI'NA 207 BİN KİŞİ GELDİ