CHP’Lİ VEKİLLER SAMSUN PANDEMİ RAPORU TUTUMAYA DEVAM EDİYOR
Reklam
  • Reklam

CHP’Lİ VEKİLLER SAMSUN PANDEMİ RAPORU TUTUMAYA DEVAM EDİYOR

Pandemi sürecinden etkilenen firmalara yönelik ziyaretlerini Tekkeköy Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) devam ettiren, CHP Samsun Milletvekilleri Kemal Zeybek ve Neslihan Hancıoğlu, birçok işletmenin kaderine terk edildiğini ifade ederek, durumu siyasal başarısızlık olarak nitelendirdi

22 Ekim 2020 - 08:55

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanlığı’nın görevlendirmesi ile KOBİ ziyaretlerine Samsun’un Canik ilçesinde başlayan CHP Samsun Milletvekilleri Kemal Zeybek ve Neslihan Hancıoğlu dün beraberlerindeki Tekkeköy İlçe Başkanı Nihat Yurt ile Tekkeköy Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) faaliyet gösteren firmaları ziyaret etti. CHP’li heyet gerçekleştirdikleri ziyaretlerde, kovid-19 pandemisi döneminde yaşanılan sorunlar ve ekonomik kayıpların tespitini yaptı, sorunların önlenmesi için işletme sahiplerinin ve çalışanların görüşlerini dinlediler.

‘İŞLETMELERE SAHİP ÇIKILMALIDIR’

Milletvekilleri Zeybek ve Hancıoğlu, “Birçok işletmenin kaderine terk edildiğini, borç ertelemesi ile işlerin çözüleceğini düşünen siyasal iktidarın başarısızlıklarını görmekteyiz. İşletme sahipleri; şimdi ödeyemediğimiz vergi, SSK primlerini gelecek aylarda nasıl ödeyeceğiz! Borçların katlanması ile sorunların çözülmeyeceği açık ve nettir. Kredilerin ve borçların kısa süreli ötelenmesinin işletmelerin sorunlarını çözmeyeceği gibi yakın süreçte daha büyük sorunlara sebep olacağı da ifade edilmektedir. Küçük ve orta ölçekli işletmeler feryat ediyor; yıllardır devlete vergimizi ödedik, istihdama katkı sağladık gelinen noktada ekonomik buhran ve krizin yanı sıra salgın hastalığın etkileri hepimizi ve çalışanları perişan etti. İşletme sahipleri; yıllardır birlikte çalıştığımız, lokmamızı paylaştığımızın insanların işsiz kalmalarına gönlümüz razı olmuyor, burada devletimize önemli görevler düşüyor! Esnafı yardıma muhtaç duruma düşüren iktidarın çok iyi düşünmesini istiyoruz. Devlet bizlere bu günlerde sahip çıkmayacaksa! Ne zaman sahip çıkacak?” diye konuştu.

 

‘TABLO GÖRÜNENDEN DAHA KARANLIK’

CHP’li vekiller, şöyle devam etti: “Küçük ve orta ölçekli işletme sahipleri ile çalışanları dikkatlice dinlediklerini görünen tablonun çok karanlık olduğunu ifade ettiler. 18 yıldır ülkeyi yöneten siyasal iktidarın insanların yoksulluğunu yok edecek çalışmalar yapamadığını gördüklerini, bundan sonrada çalışanların, üretenlerin yararına bir çalışma yapma olanakları yoktur. Krizden çıkışın tek yolu 18 yıldır ülkeyi doğru yönetemeyen, insanların yoksulluğundan faydalanan iktidarın demokratik seçimle ülkemizi daha iyi yönetecek CHP ve demokrasiden yana olan siyasal kadrolara teslim etmelidir. Zeybek; Bütün komşuları ile kavgalı, içeride demokratik hukuk kuralların yok edildiği, insanların bir, birlerine ve sisteme güvenlerinin kalmadığı yerde üretim, büyüme, barış olanakları zayıflamıştır. Yoksulluğun yok edilmesi için; evrensel hukuk kuralları ile insan haklarına saygılı, kariyer ve liyakatli, halktan toplanan gelirleri ve devlet gelirlerini doğrudan üretim için halka veren siyasal yönetimi halkımız işbaşına getirecektir. Hesap veren, denetlenebilen yönetimin yaşama geçirilmesi gerektiğine inanmaktayız.”

 

HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Maç ertelendi
Maç ertelendi
Sağlıkçılara hakları verilmeli
Sağlıkçılara hakları verilmeli