ÇİM HOKEYİ’NİN TEMELİ ATILDI

ÇİM HOKEYİ’NİN TEMELİ ATILDI

Ülkemizde ve Avrupa’da ender tesislere sahip olan, aynı zamanda Dünya ve Avrupa şampiyonlarında çeşitli branşlarda alınan başarılar ile adından sıkça söz ettiren Samsun, bu yıl Çim Hokeyi branşının altyapı temellerini atarak, markalaşma yolunda hızla ilerliyor

07 Eylül 2019 - 12:00

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ücretsiz düzenlenen yaz spor okullarına bu yıl çim hokeyi branşı da eklendi. Canik Dereler Suni Çim Saha'da Antrenör Emine Salih nezaretinde sporculara, temel eğitim ve teorik dersler veriliyor. Samsun’da yeni bir spor dalıyla tanışan çocuklar, antrenmanlarda hocalarının talimatlarını eksiksiz yerine getirmek için çalışıyor. Nisan ayından bu yana antrenmanlarını aralıksız sürdüren sporcular, okulların açılması ile dün son antrenmanlarını gerçekleştirdi.

 

SON İDMAN YAPILDI

Emine Keskin, “Çim Hokeyi Samsun'da yeni yeni tanınan bir branş. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ile birlikte koordine halinde Yaz Spor Okulları kapsamında Nisan ayından bu yana alt yapı oluşturmak adına bir çalışma başlattık. Gayet iyi sonuçlar aldık. Bugün burada antrenmanlarını tamamlayan çocuklarımız çim hokeyini tanıyarak tecrübe kazandılar. Temel eğitimlerimizin ardından branşlaşmaya gideceğiz. Okulların açılması ile son antrenmanımızı gerçekleştirdik” dedi.

 

ALTYAPI OLUŞACAK

Keskin, “Yaz Spor Okullarında branşa kazandırdığımız çocuklar antrenmanlarına Kış Spor Okulları kapsamında kapalı spor salonunda Salon Hokeyi olarak devam edecekler. Biz diğer yandan okulları gezerek Çim Hokeyi branşının tanıtımı yapacağız ve altyapı takımlarını oluşturacağız. Belirlediğimiz başarılı öğrenciler ile bir kaç seneye Samsun Çim Hokeyi branşında da madalyalar alarak adını iyi yerlere taşıyacağına inanıyorum” diye konuştu.

 

Mustafa ATASEVEN

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HIZLI TRENİN SAMSUN'DAKİ İSTASYON YERİ BELİRLENDİ
HIZLI TRENİN SAMSUN'DAKİ İSTASYON YERİ BELİRLENDİ
Sinop Havalimanı yakınına yıldırım düştü
Sinop Havalimanı yakınına yıldırım düştü