Demirtaş’ı sivil polisler koruyacak
Reklam

Demirtaş’ı sivil polisler koruyacak

İlkadım Belediyesi binasında geçtiğimiz hafta çıkan silahlı kavganın ardından Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ı korumak için sivil polislerin görevlendirildiği ortaya çıktı

08 Temmuz 2020 - 11:16

İYİ Partili İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş tarafından yerel seçimlerde iş vaadi sözü ile kandırıldıklarını iddia eden vatandaşlar 10 gün önce belediyeye gelerek Başkan Demirtaş ile görüşme yapmak istedi. Belediyede Özel Kalem Müdürlüğü’ne girerek Başkan Demirtaş ile görüşmek için toplanan gruptan birkaç kişi olumsuz yanıt alınca gerginlik çıktı. Grup, Başkan Demirtaş ile görüştürülmeyince kriz büyüyerek kavgaya dönüştü. 

KAVGADA SİLAH İDDİASI 

Başkan Demirtaş ile görüşmesi engellenen guruba yetkililer tarafından ‘size işe alınma sözü verilmedi’ denilmesi gerginliğin fitilini ateşledi. Özel Kalem Müdürlüğü önünde toplanan gruba başkanlık koruma ekibi tarafından önce sözlü, ardından ise filli müdahalede bulunulması gerginliğin büyümesine neden oldu. Pencere ve kapı camlarının kırılmasıyla büyüyen olayda silah kullanıldığı iddia edilmişti. 

GÜVENLİK SAKİNLEŞTİRDİ

Bağrışma ve tartışma sonrası öfkeli grup araya güvenlik ekiplerinin girmesiyle sakinleştirildi ve olay yatıştırılmıştı. 

SİVİL POLİSLER GELDİ

Gerçek Taraf haber sitesi tarafından edinilen bilgilere göre, İlkadım Belediyesi’nde yaşanan kavganın ardından, Başkan Necattin Demirtaş’ı korumak için belediyede üç gün boyunca iki sivil polisin görev yaptığı öğrenildi.

ZABITALAR KORUYOR

İlkadım Belediyesi’nde üç gün boyunca görev yapan sivil polislerin görevinin tamamlanmasının ardından, başkanlık makamını zabıta ekiplerinin koruduğu öğrenildi.

HABER MERKEZİ

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALTINDA SERT DÜŞÜŞ!
ALTINDA SERT DÜŞÜŞ!
‘GELMEK İÇİN GÖZYAŞI DÖKTÜ’
‘GELMEK İÇİN GÖZYAŞI DÖKTÜ’