Efsane şair Gürcan Edebiyat Nöbeti’nde
Reklam
  • Reklam

Efsane şair Gürcan Edebiyat Nöbeti’nde

Edebiyat Nöbeti, yayın hayatına istikrarlı bir şekilde devam ediyor. 2 aylık süresiz olarak yayınlanan derginin ocak-şubat 2021 sayısında dosya konusu olarak, Türkiye’nin efsane şairlerinden Nedret Gürcan’a yer verildi

02 Şubat 2021 - 00:18

 

Türkiye’de işlediği dosya konuları ve içeriği ile adından söz ettirmeyi başaran kültür, sanat ve edebiyat dergisi Edebiyat Nöbeti’nin 32’nci (Ocak-Şubat) sayısı yayınlandı. Derginin bu sayısındaki dosya konusu; Türkiye’nin tanınmış şair ve roman yazarı Nedret Gürcan oldu.

ŞİİRLERİYLE SÜSLEDİLER

Derginin bu sayısının dosyasına; Ali Niyazi Gürcan, Hasibe Ayten, Prof. Dr. Abdullah Şengül, Mesut Özcan, Raif Öztürk ve Ahmet Özer katkı sağladı. Hüseyin Peker, Gülsüm Işıldar, Nevruz Uğur, Önder Çolakoğlu, Çağın Özbilgi, Asım Gönen, Sabahattin Yalkın, Kirkor Yeteroğlu, Duran Aydın, Şenol Gürel, Zeynep Kurada, Tahsin Şimşek, Kenan Ercan, M. Güner Demiray, Muhammet Erdevir, Mine Yörük, Nuray Demircioğlu, Aziz Nayır, Harun Yılmaz, Nilüfer Uçar, Güzin Şahinler, Fatoş Asya Akbay, Nihat Yüksel, Zeynep Ezmen, Şerif Tezgörenler, Yiğit Ergün, Hayrettin Ökçesiz, Hatice Tarkan Doğanay, Necmettin Çakır, H.Hüseyin Yalvaç, Zübeyde Seven Turan, Hicran Aslan şiirleriyle yer aldı. Neli Kolarova ve Tenko Tenev’in şiirlerini Ahmet Emin Atasoy çevirdi.

DERGİYE KATKI VERDİLER

Diğer yandan dergide; Meltem Vatan Demirci, İlyas Tunç, Doğan Görmez, Kuzey Kayahan Saran, Ali Ezgar Özyürek, Ahmet Türkay, Barış Akkurt, Erdoğan Acar, Kamile Yılmaz ve Haluk Yolsal’ın öyküleri de yer aldı. Dergide Akın Ersöz, Sevinç Özer, Kader Menteş Bolat, Meriç Gök, Davut Köksoy, Hasan Efe, Kürşat Coşgun, Ahmet Özer, Hasan Akarsu, Nuri Aksakal, Gülçin Sahilli, Mehmet Selim, Nusret Ertürk, Günay Güner yazılarıyla; İnci Gürbüzatik söyleşisiyle, Fatma Hatun inceleme ve Nurdan Aladağ kitap değerlendirme yazısıyla yer alıyor.

Tolga BİRGÜCÜ

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
25 kaçak göçmen yakalandı
25 kaçak göçmen yakalandı
Evlilik öncesi uyarı
Evlilik öncesi uyarı