‘Esnafın iflahı kesildi’
Reklam
  • Reklam

‘Esnafın iflahı kesildi’

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, “Esnafın iflahı kesildi artık nefes alamıyor. Samsun'daki esnafımız feryat ediyor, lütfen duyun!” dedi

22 Kasım 2020 - 15:07

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, açıklanan kovid-19 mücadele tedbirleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Açıklanan kararları sert bir dille eleştiren Türkel, “Açıklanan son tedbirler nedeniyle hizmetler sektöründe çalışan esnaf kalmayacak, yüzde doksanı batacak. Salgının sadece esnafa kısıtlama getirecek önlenemeyeceğini ne zaman göreceksiniz?” diye sordu.

 

ESNAF ÇIKMAZ İÇİNDE

Kovid-19 salgınının başladığı mart ayı itibariyle kahveci esnafının iflas ettiğini söyleyen Türkel, “Servis esnafı, kantinci esnafı, kırtasiyeler, dolmuşçu esnafı çöktü. Açıklanan yeni uygulamaları ile özellikle lokanta ve restoranlar kapanırken, bu işletmelerde çalışan personel, işletme sahipleri, işletmelerin kirası ile geçinen mal sahipleri evlerine nasıl ekmek götürecek?” dedi. 

 

AVM’YE YOK ESNAFA VAR

Virüs tedbirlerinden sadece esnafın zora sokulduğunu iddia eden Türkel, “Binlerce işçi çalıştıran  fabrikalarda, AVM’lerde, kamu kurumlarında korona yok sadece esnafımıza virüs var. Geçtiğimiz günlerde yine esnafla ilgili bir yapılandırma paketi açıklandı lakin esnaf daha önceki çektiği kredileri bile ödeyemiyor. Dükkanı kapalıyken evine ekmek götürme mücadelesi veren esnaf bu borçlarını nasıl ödeyecek?” diye sordu.

 

 

ESNAF FERYAT EDİYOR

Samsun'daki esnafın feryat ettiğini belirten ve bu konuda AK Parti Samsun milletvekillerine seslenen Türkel, “Samsun'daki esnaf odalarımız feryat ediyor, lütfen duyun! Şehri ve ülkeyi yönetenler, yara kangren olmuş. Siz pansuman öneriyorsunuz bu yaranın acilen antibiyotikle tedaviye ihtiyacı var. Bu yaranın tedavisinin tek yolu geçici pansumanlar değil kesin çare olacak çözümlerdir. Bize göre aç kapa uygulamaları ile Türkiye virüsle mücadelede başarılı olamaz. Bize göre iktidar pandemi sürecinde savruluyor. Acilen Türkiye’de ve Samsun’da işçinin esnafın giderleri karşılanarak 21 gün süre ile tam olarak eve kapanmalıdır” şeklinde konuştu.

 

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kasapoğlu’nun tedavisi evinde sürüyor
Kasapoğlu’nun tedavisi evinde sürüyor
Pandemide onkolojik cerrahi
Pandemide onkolojik cerrahi