GEREKİRSE CUMHURBAŞKANINA GİDECEĞİZ

GEREKİRSE CUMHURBAŞKANINA GİDECEĞİZ

İddaa bayilerinin komisyon ücretleri yüzünden başlattıkları eylem üzerine kentteki bayi sahipleriyle görüşen Samsun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hacı Eyüp Güler, “Esnafımıza yapılan haksızlıktır. Problemin çözümü için gerekirse genel başkanımız düzeyinde Cumhurbaşkanımızla görüşeceğiz” dedi

13 Eylül 2019 - 10:45

İddaa bayi sahipleri, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından belirlenen ve yüzde 7,2’den, yüzde 4,8’in altına düşen komisyon ücretlerinden rahatsız. Kazançlarının yüzde 40 oranında düştüğünü ifade eden bayiler, işlerini döndüremedikleri gerekçesi ile isyan ediyor. Diğer yandan yüzde 2 olan geri ödeme komisyonlarının da yüzde 1’e düşürülen ülke genelindeki bayi sahipleri, alınan kar marjı kararına WhatsApp üzerinden organize olarak tepki gösteriyor. Samsun’da da oyuncudan kupon almayan bayiler, tarihi belirsiz eylem içerisine girdi. 

 

SESOB BAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜLER

Dün ‘İddaacı Eylemde’ başlıklı haberimiz üzerine Samsun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hacı Eyüp Güler, komisyon ücretlerinin düşürülmesi üzerine ülke genelinde olduğu gibi Samsun’da da kupon almayarak eylem başlatan iddaa bayii işletmecileri ile bir araya geldi. Esnafın problemlerini dinlediklerini kaydeden Başkan Güler, yapılan komisyon değişikliğinin haksız bir uygulama olduğunu ifade ederek, esnafın probleminin çözülene dek mücadele vereceklerini belirtti.

 

GENÇLİK VE SPOR BAKANI İLE GÖRÜŞÜLECEK

Başkan Hacı Eyüp Güler, “Esnafımız şu anda mağdur durumda. İlk görüşmeleri yapıyoruz. Genel başkanlığımız düzeyinde çalışma başlatıyoruz. Genel Başkanımız Bendevi Palandöken konuyla ilgili girişimlerde bulunuyor. Tüm il ve ilçelerde çalışma yürütüyoruz. Genel Başkanımız Spor Teşkilat Başkanlığı ile görüme sağlandı ve şimdi Genel Başkanımız Palandöken’in, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile görüşmelerini bekliyoruz” diye konuştu.

 

YAPILAN HAKSIZ BİR UYGULAMADIR

“Esnafımız bu konuda haklıdır ve mağdur durumdadır” diyen Hacı Eyüp Güler, “Yapılan haksız bir uygulamadır. Bu, ciddi derecede problemli ve önemli bir konudur. Bu uygulamaya karşıyız. Esnafımızın mağduriyetlerinin giderilmesi için elimizden geleni yapacağız. Sorunun giderilmesi adına nerelerle irtibat kurulması gerekiyorsa harekete geçeceğiz. Gerekirse genel başkanlık düzeyinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a konuyu ileteceğiz. Esnafımızın sorununun çözümü için elimizden gelen her şeyi yapacağız” şeklinde konuştu.

 

Tolga BİRGÜCÜ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
3 ŞUBAT’TA BAŞLIYOR
3 ŞUBAT’TA BAŞLIYOR
‘Kuru ekmeğe talim’
‘Kuru ekmeğe talim’