Havza Belediyesi’nden sürücülere kumanya

Havza Belediyesi’nden sürücülere kumanya

Havza ilçesinde dün başlayan ve etkisini giderek arttıran gösteren kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Kar nedeniyle zaman zaman kara yolunda bekletilen araçlarda bulunanlara Havza Belediye tarafından kumanya dağıtıldı

23 Ocak 2022 - 14:07

 

Kar yağışı nedeni ile ilçe merkezinde 70 santimetreyi bulurken Havza Belediyesi ekipleri de kar ile mücadele çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Öte yandan Samsun-Ankara kara yolu kar nedeniyle ulaşımın güçlükle sağlandığı yolda uzun araç kuyruğu oluştu. Üniversite Mahallesi mevkisinde yollarda bekleyen sürücüler ve araçlardakilere Havza Belediyesi tarafından yiyecek verildi. Araçlarda bulunanlar, kumanya dağıtımında emeği geçenlere teşekkür etti. Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, yolda kalan sürücülere yardımda bulunduklarını dile getirerek, “Meyve suyu ve gıda maddeleri dağıttık. Kar yağışı etkili olduğu sürece hizmetlerimize devam edeceğiz. Havza Belediyesi olarak kar yağışının başladığı andan itibaren tüm ekiplerimiz ile aralıksız çalışmalarımıza devam ediyoruz. Son 30 yılın en etkili kışını yaşıyoruz. Tüm çabamız kar yağışının olumsuz etkilerinin bir an evvel gidermek” dedi.

Kar yağışının etkisini artırmasıyla Havza Belediyesi tarafından hastane yolu, ana cadde ve arterlerde tuzlama ve yol açma çalışmasına başlandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GREEN GOLF & TENİS CLUP'TA ANLAMLI TURNUVA
GREEN GOLF & TENİS CLUP'TA ANLAMLI TURNUVA
Terör örgütü MLKP şüphelisi kadın yakalandı
Terör örgütü MLKP şüphelisi kadın yakalandı