İLKEM’in başarısı tescilledi
Reklam

İLKEM'in başarısı tescilledi

İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile hizmet veren İLKEM öğrencileri YKS’de Türkiye derecesi yaptı

31 Temmuz 2020 - 14:02

Yaşardoğu, Derebahçe, Kadifekale ile üç farklı şubede eğitim ve öğretime katkı ve destek hizmetini sürdüren İlkadım Belediyesi Etüt ve Eğitim Merkezi (İLKEM) 263 öğrenciyi üniversiteye hazırlık kursu ile sınava hazırladı. 27-28 Haziran’da tarihlerinde yapılan TYT ve AYT sınavlarına deneyimli öğretmenler eşliğinde hazırlanan öğrenciler başarıyı yakaladı. Pandemi süreci ve sonrasında günlük deneme sınavları ve online soru çözümleri ile öğrencilerini yalnız bırakmayan İLKEM, bu başarısını Türkiye derecesi ile taçlandırdı. Sınava katılım sağlayan tüm öğrencilerin barajı geçmesi, 12 öğrencinin ise derece yapması hem öğrencilere hem de velilere büyük mutluluk yaşattı. Alınan başarıdan büyük bir mutluluk ve gurur duyduklarını dile getiren İLKEM Eğitim Koordinatörü Davut Öz, 6-14 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan YKS tercihleri için İLKEM şubelerine gelen öğrencilere ücretsiz rehberlik servisleri ve sınıf öğretmenleri eşliğinde tercih imkanı sunacaklarını ifade etti.

EMEK VE ÖZVERİ VAR
İlçede dereceye giren öğrencileri tebrik eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Her başarının arkasında emek, özveri ve gayret vardır. Öğrencilerimiz emek vererek karşılığında Türkiye’de derece yaptılar. Bu sevinçlerini aileleri ile belediyemize gelerek bizlerle paylaştılar. Bizleri de mutlu ettiler. Öğrencilerimizin aldıkları bu başarı, eğitim-öğretime yapılan desteklerin bir emaresidir. Belediye olarak her zaman öğrencilerimizin yanında yer aldık, almaya da devam edeceğiz. İlçemizde eğitime destek bizden, başarı ise öğrencilerimizden” dedi.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘Gelecek biziz’
‘Gelecek biziz’
Tecrübe abidesi
Tecrübe abidesi