İZİNSİZ KAMPA KATILMADI!
Reklam
  • Reklam

İZİNSİZ KAMPA KATILMADI!

Kırmızı-beyazlı kulübün futbolcusu Samed Hakan Kılıç’ın, Bolu kampına izinsiz katılmadığı için hakkında tutanak tutulduğu açıklandı. Yapılan açıklamada, “Sözleşmesinden doğan yasal haklar kulübümüz tarafından sonuna kadar kullanılacaktır” ifadelerine yer verildi

23 Temmuz 2019 - 10:48

KULÜPTEN AÇIKLAMA GELDİ

Yılport Samsunsporlu futbolcu Samed Hakan Kılıç’ın, izinsiz olarak takımın Bolu’daki kampına katılmadığı açıklandı. Kırmızı-beyazlı kulüpten konuyla ilgili açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, “Profesyonel futbolcumuz Samet Hakan Kılıç, Bolu’da gerçekleştirilen hazırlık kampına izinsiz katılmamıştır. Konunun önemine binaen kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur. 2017 - 2018 sezonunun başında kulübümüzle iki yıllık profesyonel mukavele imzalayan Samet Hakan Kılıç, ilk sene sözleşmesindeki hak edişi olan 110 Bin Avronun ancak 10 Bin Avrosunu alabildiğini öne sürerek geçen sezon başlamadan önce kulübümüzde oynamak istemediğini beyan etti. Yaşadığı mağduriyeti ortadan kaldırabilmek adına 2017 – 2018 sezonundan alacağı olan 100 Bin Avro kulübümüz tarafından ödendi. Bunun yanı sıra Fransa’nın Auxerre Kulübü’ne 40 Bin Avro yetiştirme bedeli ödenmesi gerekiyordu. Taahhüt edilen bu tutar zamanında ödenmediği için 180 Bin Avro da ceza yenilmişti. Yapılan girişimlerin neticesinde ceza ortadan kaldırıldı, Auxerre Kulübü’ne de 40 Bin Avro yetiştirme bedeli ödendi. Oyuncuya ve eski kulübüne verilen yetiştirme bedeliyle birlikte toplam 140 Bin Avro ödeme gerçekleştirildi” ifadeleri kullanıldı. 

TUTANAK TUTULDU

Açıklama şu şekilde devam etti: “Bunun yanı sıra futbolcunun bir sezon için kiralık olarak başka takımda oynamasına izin verildi. Bütün bu süreç devam ederken kendisiyle üç yıllık yeni bir sözleşme yapıldı. Futbolcumuz, geçmiş döneme dair yaşadığı psikolojik sorunlarını öne sürerek, yeni sezonda da bedelsiz kiralık gitmek istediğini belirtti. Samsunspor Kulübü, ilke olarak futbolcuları meta görmemektedir. Sporcuların kişisel özgürlüklerine saygı duymaktadır. Bu duruş doğrultusunda da belirlenen makul bedeli ödediği taktirde bonservisiyle birlikte istediği takıma gidebileceği kendisine iletildi. Süreç bu şekilde ilerlerken Samet Hakan Kılıç, davetli olmasına karşın 19 Temmuz tarihinde Bolu’da başlayan kampa katılmamış, kampta yer almadığına dair tutanak tutulmuştur. 
Samsunspor Kulübü’nün, kurumsal olarak yaptığı fedakarlığa karşın futbolcudan saygı beklemesi en doğal hakkımız olsa gerek. Samet Hakan Kılıç’ın, bu ciddiyetten uzak ve profesyonelliğe yakışmayan tavrını kabul etmemiz asla mümkün değildir. Sözleşmesinden doğan yasal haklar kulübümüz tarafından sonuna kadar kullanılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ailece korona virüsü yendiler!
Ailece korona virüsü yendiler!
Sıcak havalarda su tüketimine dikkat
Sıcak havalarda su tüketimine dikkat