İZZET ÖZ’ÜN YARDIMINA KOŞTULAR

İZZET ÖZ’ÜN YARDIMINA KOŞTULAR

İlkadım Belediyesi zabıta ekipleri, 69 yaşındaki İzzet Öz’ün yardım çağrısına duyarsız kalmadı

18 Mayıs 2020 - 14:21

Korona virüsü salgını nedeniyle 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağı nedeniyle istek ve taleplerini yerine getiren İlkadım Belediyesi Vefa Destek ve zabıta ekipleri özverili çalışmalarını ilçede sürdürüyor. 17 Mayıs Pazar günü 12.00 ile 18.00 saatlerinde sokağa çıkma yasağı kalkan 65 yaş üstü vatandaşlar boş sokaklarda kendi emsalleri ile sohbet ederek değerlendiriyor. 2019 yılında eşini kaybeden Alo 153 arayarak eşinin mezarına gitmek için İlkadım Belediyesi zabıta ekiplerinden yardım ve ulaşım desteği isteyen 69 yaşındaki İzzet Öz’ün bu çağrısına zabıta ekipleri hemen cevap verdi. Bulunduğu yerden İzzet Öz’ü alan zabıta ekipleri mezar ziyareti sonrası tekrar evine teslim etti.

Sarı: Dualarla mutlu olduk duygulandık

İzzet Öz büyüğümüzün bizlere iletmiş olduğu ziyaretin kendilerini duygulandırdığını belirten İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Şeref Sarı, "Amcamız bizi arayıp ölen eşini mezarını ziyaret etmeyi bizden  talep etti. Biz de bu isteğini yerine getirdik. Bize ettiği dualarla mutlu olduk, duygulandık. İzzet amcamıza dualarından dolayı teşekkür ederiz. Bizler yaşlılarımızın bir telefon kadar yakınındayız. Yeter ki onların canı sağ olsun, bize telefon etsinler" diye konuştu.

“Sosyal devlet olmanın güzel örneklerini ilçemizde sergiliyoruz”

En zor günlerde yardımlaşma ve dayanışma ruhunu daima canlı tutan İlkadım Belediyesi'ni korona virüsle mücadele ettiğimiz bu zorlu süreçte de tüm imkanlarını vatandaşlarımız için seferber ettiğini kaydeden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "65 yaş üstü büyüklerimize yardım elini ulaştıran Vefa Sosyal Destek Grubu ve Zabıta ekiplerimiz 7/24 canla başla çalışarak sosyal devlet olmanın, bir ve bütün olmanın en güzel örneklerini ilçemizde sergiliyorlar. Daha güzel, daha sağlıklı ve mutlu yarınlara ulaşmak için el birliği içinde olan herkese teşekkür ediyorum. Birlik ve bütünlük içinde hareket ettiğimiz sürece koronavirüs dönemini en iyi şekilde geride bırakacağımıza inanıyorum" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ringler hazır
Ringler hazır
Başkan Şimşek destek istedi
Başkan Şimşek destek istedi