Kaftancıoğlu çıkışı!

Kaftancıoğlu çıkışı!

Samsun Barosu Başkanı Av. Kerami Gürbüz, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen hapis cezası ile ilgili yaptığı açıklamada, hem yargıyı hem de CHP'yi eleştirdi

09 Eylül 2019 - 09:55

Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz, son günlerin tartışma konusu olan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası ile ilgili sosyal medya sayfasından açıklamalarda bulundu. Gürbüz, yaptığı açıklamada, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na ‘Cumhurbaşkanına hakaret, kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret, Türkiye Cumhuriyeti devletini alenen aşağılama, halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek ve terör örgütü propagandası yapmak’ suçlarından toplam 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası verildiğini hatırlattı.

 

KİMDEN YANASIN DİYE 

SORMAZLAR MI?

Yargının Kaftancıoğlu'na verdiği 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası ile ilgili açıklamasında hem yargıyı hem de CHP'yi eleştiren Gürbüz, “Kaftancıoğlu, tweetlerini vb.lerini ağırlıklı olarak 2012, 2014 ve 2016'da attığı halde 2017'den sonra da benzer bir paylaşımı bulunmadığı halde Sayın Cumhuriyet Başsavcılığı hakkındaki davayı ne zaman açıyor biliyor musunuz? Dava 31 Mart ile 23 Haziran 2019 arasında açılıyor. Yani İstanbul seçim sonuçlarının yoğun olarak tartışıldığı bir dönemde... Peşinden çok hızlı bir yargılama süreci ve sonucunda beş ayrı suçlamadan verilen 9 yıl 8 ay 20 günlük ceza. Ey yargı, bilmez misin ki 'adil olmak kadar adil görünmek de önemlidir ve gereklidir.' 2012'de dava açmamışsın, 2014'te, 2016'da da dava açmamışsın ancak CHP'nin Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazandığı belli olduğu aşamadan sonra bu davayı açarsan ve sonlandırırsan sana sen adaletten mi yanasın yoksa kimden yanasın diye sormazlar mı?” dedi.

 

KILIÇDAROĞLU'NA YUMRUK ATAN 

ŞAHSIN DAVASI NE OLDU?

Kaftancıoğlu'na verilen hapis cezası ile ilgili açıklamalarının devamında yargıya yönelik eleştirilerini sürdüren Kerami Gürbüz, "Yine ey yargı, bu toplumun sağı da solu da, ortası da kenarı da gerçekler üzerinden değil algılar üzerinden, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olur. Verdiğin karar ne kadar isabetli olursa olsun -ki orada da alt sınırdan uzaklaşıldığı, iyi hal indirimi uygulanmadığı, HAGB kararı verilmediği de görülüyor- sırf davayı açmadaki zamanlamanın dahi Kaftancıoğlu'nun mağdur ilan edilmesi ve kahraman yapılması sonucunu doğuracağını öngöremiyor musun? Yaptığın uygulamalarla bu yarattığın kaçıncı kahraman sayabiliyor musun ey yargı? Sahi bu arada 'CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yumruk atan şahsın soruşturması ve davası ne oldu ey yargı?!' diye sorsam umarım alınmazsın değil mi? Yukarıda dediğim gibi 'adil olmak kadar adil görünmek de önemlidir ve gereklidir' ey yargı" diye konuştu.

 

CHP'YE DE SESLENDİ

Açıklamasında CHP'ye de seslenen Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz, şunları dile getirdi: "Bir kaç söz de CHP'li ve sosyal demokrat arkadaşlara söylemek istiyorum. Türkiye'de sahiden sosyal demokrat, adil bir sistem ve düzen kurma iddianız var ise bunu Canan Kaftancıoğlu vb. anlayıştaki insanlarla kuramazsınız. Bu anlayıştaki insanların eline yetki geçince bugünlerden daha iyi günlere bu toplumu taşıyabileceklerini düşünmüyorum. Kusura bakmayın lütfen."

 

samsunkenthaber

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
3 ŞUBAT’TA BAŞLIYOR
3 ŞUBAT’TA BAŞLIYOR
‘Kuru ekmeğe talim’
‘Kuru ekmeğe talim’