Karşıyakaspor’a üçüncü kadın yönetici

Karşıyakaspor’a üçüncü kadın yönetici

Kulüp yönetimine 2007 yılında kadın yönetici alan Belediyeevleri Karşıyakaspor’da, son yapılan genel kurulda kadın yönetici sayısı üçe çıktı. Yönetime giren Fizyoterapist Betül Yazıcı Kök, “Çocukları çok seviyorum. Amacımız sokakta spor yapılmasın, çocuklarımız kötü alışkanlıklardan uzak dursun ve sağlıklı nesil yetiştirmektir” dedi

09 Temmuz 2019 - 10:24

YÖNETİME FİZYOTERAPİST

Samsun amatör futbolunun köklü takımlarından biri olan Belediyevleri Karşıyakaspor, 1985 yılında faaliyete geçmesinin ardından ilk kez yönetim kurulan 2007 yılında Kadın Doğum uzmanı Dr. Semra Öden ve İşkadını Gülderen Semizoğlu’nu alarak ilke imza atmıştı. Mavi-yeşilliler, geçtiğimiz ay yapılan genel kurulda kadın yönetici sayısını üçe çıkardı. Bu kez yönetime Fizyoterapist Betül Yazıcı Kök dahil oldu. Yapılan görev dağılımında ise Gazi Devlet Hastanesi’nde görev olan Betül Yazıcı Kök, başkan yardımcılığına getirildi. Betül Yazıcı Kök, kulüp yönetiminde olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

‘ALTIN DÖNEM YAŞIYORUZ’

Başkan Yardımcı Betül Yazıcı Kök, “İki çocuk annesiyim. Burada 200 sporcu çocuğumuz var. Onlarında ablasıyım. Çocukları çok seviyorum. Amacımız sokakta spor yapılmasın, çocuklarımız kötü alışkanlıklardan uzak dursun ve sağlıklı nesil yetiştirmektir” dedi. Başkan Kurumahmutoğlu ise, “13 kez üst üste başkan seçildim. Kulüp tarihinin rekorunu kırdım. 13. kez başkanlık ve 15 kez şampiyonluk ile altın dönem yaşıyoruz. Ekrem, Furkan hocamız ile spor yaz okulu faaliyetlerimiz devam ediyor. Sporcu kayıtlarımız ücretsiz olup yer olarak Doğu Park Amfi tiyatro altında ki binamızda devam etmektedir” diye konuştu.

Kaynak: Mustafa ATASEVEN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Atakum'da eller Mehmetçik için semada
Atakum'da eller Mehmetçik için semada
Ortak paydamız İlkadım
Ortak paydamız İlkadım