KORONA MAĞDURU ESNAFA KREDİ MÜJDESİ! 45 bin TL kefilsiz kredi
Reklam
  • Reklam

KORONA MAĞDURU ESNAFA KREDİ MÜJDESİ! 45 bin TL kefilsiz kredi

Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanvekili Savaş Kiraz, Şekerbank ile yapılan protokol sayesinde esnafa kefilsiz 45 bin TL kredi kullanma olanağı sağladıklarını belirtti

24 Temmuz 2020 - 10:55

Dünyada yaşanan korona virüs nedeniyle esnafın işyerlerini aylarca açamadığı ama kira, elektrik, su ve doğal gaz gibi giderlerinin devam ettiğini belirten SESOB Başkanvekili Kiraz, "Esnafımızın aylarca hiçbir gelirleri yokken giderler aynı oranda devam etti. Kenarda birikmişi olan esnafımız çalıştıramadığı işletmesinin giderlerini karşılarken, birikmişi olmayan esnafımız ise borçlanarak işyerini ayakta tutmaya çalıştı" dedi.

ESNAF ZOR DURUMDA

Gelinen noktada esnafın zor durumda olduğunu ve işletmesini döndürmek için çare arayışına girdiğini belirten Kiraz, "Esnafımızın içerisinde bulunduğu zor durum karşısında SESOB olarak Şekerbank ile yaptığımız görüşmeler neticesinde, banka yetkilileri taleplerimizi olumlu karşıladılar ve esnafımıza 45 bin liraya kadar kefilsiz kredi verme olanağı sundular" diye konuştu.

ŞEKERBANK İLE PROTOKOL

Şekerbank ile yapılan protokol hakkında bilgi veren Kiraz, "Yapmış olduğumuz anlaşmaya göre; kredi şartlarınız elverirse kefilsiz 45 bin TL ye kadar. (takip, hesaplarınızda haciz vs. olmadığı sürece son karar banka yetkisinde olmak şartı ile) banka tarafından esnaflara özel 0,80’dan başlayan uygun faiz oranları ve 60 aya varan vade seçenekleriyle kredi anlaşması yaptık. Anlaşma gereğince 3 ay ödemesiz dönem avantajı sağlanmakta" şeklinde konuştu.

SAMSUNETİKHABER

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sınava girecek öğrencilere ulaşım ücretsiz
Sınava girecek öğrencilere ulaşım ücretsiz
EGE TÜRKİYE ŞAMPİYONU
EGE TÜRKİYE ŞAMPİYONU