KTO Karatay Üniversitesi Rektörlüğünden: ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM...
Reklam

KTO Karatay Üniversitesi Rektörlüğünden: ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI

04 Ağustos 2022 - 10:20

KTO Karatay Üniversitesi Rektörlüğünden:
ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI

Üniversitemize 2547 sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca aşağıdaki tabloda belirtilen Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu bünyesine tam zamanlı öğretim üyesi alınacaktır.

Doktor Öğretim Üyesi, Doçent ve Profesör kadrolarına yapılacak başvurularda KTO Karatay Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Kriterleri Yönergesi kapsamında Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Komisyonu tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda gerekli şartların sağlanması gerekmektedir.

Doktor Öğretim Üyesi, Doçent ve Profesör kadrolarına başvuracak adayların dilekçeleri ile birlikte 4 adet vesikalık fotoğraf, YÖK formatlı güncel özgeçmişi, nüfus cüzdanı sureti, vukuatlı nüfus kayıt örneği, askerlik durumunu gösteren belge örneği (erkek adaylar için), Yabancı dil sınav belgesi, Lisans belgesinin onaylı örneği, Yüksek Lisans belgesinin onaylı örneği, Doktora/Uzmanlık belgesinin onaylı örneği, Doçentlik belgesinin onaylı örneği (Doçent ve Profesör başvurularında), Profesörlük belgesinin onaylı örneği (Profesör başvurularında), yurtdışı mezuniyeti için denklik belgesi, yayın listesi, yüksek lisans ve doktora/uzmanlık tezleri, bilimsel çalışma ve yayınları, verdiği dersleri ve yönettiği doktora çalışmalarını kapsayan 4 (dört) takım dosya (Doktor Öğretim Üyesi ve Doçent başvuruları için) / 6 (altı) takım dosya (Profesör başvuruları için) ile Rektörlüğümüz İnsan Kaynakları Direktörlüğü’ne başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Başvurular şahsen veya postayla KTO Karatay Üniversitesi İnsan Kaynakları Direktörlüğü, Akabe Mah. Alaaddin Kap Cad. No: 130 Karatay/KONYA adresine yapılacaktır.

Başvuru süresi ilanın Resmî Gazete’de yayınlandığı tarihten itibaren 15 (onbeş) gündür. 

 

BİRİM BÖLÜM/ALAN UNVANI SAYISI ARANAN ŞARTLAR
Sosyal ve Beşerî Bilimler Fakültesi Psikoloji Bölümü Doktor Öğretim
Üyesi
3 Psikoloji  lisans  mezunu  olmak.  Psikoloji  veya Psikolojinin alt dallarının birinden doktorasını almış
olmak. İlgili alanda yayın ve çalışmaları olmak.
Psikoloji Bölümü Doçent 1 Psikoloji  lisans  mezunu  olmak.  Psikoloji  veya Psikolojinin alt dallarının birinden doktorasını almış
olmak. İlgili alanda yayın ve çalışmaları olmak.
Psikoloji Bölümü Profesör 1 Psikoloji  lisans  mezunu  olmak.  Psikoloji  veya Psikolojinin alt dallarının birinden doktorasını almış olmak. İlgili alanda yayın ve çalışmaları olmak.
Sosyoloji Bölümü Profesör 1 Sosyoloji alanında doktora yapmış olmak. Sosyoloji alanında doçentliğini almış olmak. Değerler
Sosyolojisi alanında yayın ve çalışmaları olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İslam İktisadı ve Finans Bölümü Doçent 1 İslam  Bankacılığı  ve  Finans  alanında doktorasını almış olmak. Finans alanında doçentliğini almış olmak. İlgili alanda yayın ve çalışmaları olmak.
Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Profesör 1 Resim  Anasanat dalında sanatta yeterliliğini almış olmak. Plastik Sanatlar alanında doçentliğini almış olmak. Resim alanında sergileri bulunmak.
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü / Optisyenlik Programı Doktor Öğretim Üyesi 1 Fizik alanında yüksek lisans ve doktorasını yapmış olmak.  Görüntü  İşleme,  Optik  Detektör ve  Lazer Uygulamaları  alanlarının  en  az birinden  yayın  ve çalışmaları olmak.
Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü Doktor Öğretim
Üyesi
1 Çocuk Gelişimi lisans mezunu olmak. Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanında doktorasını yapmış
olmak. İlgili alanda yayın ve çalışmaları olmak.
Ebelik Bölümü Doktor Öğretim
Üyesi
1 Ebelik veya Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği alanlarının birinden doktorasını yapmış
olmak. İlgili alanda yayın ve çalışmaları olmak.
Ebelik Bölümü Profesör 1 Ebelik veya Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği alanlarının birinden doktorasını yapmış olmak. İlgili alanda yayın ve çalışmaları olmak.
Beslenme ve Diyetetik Bölümü Doktor Öğretim
Üyesi
1 Beslenme ve Diyetetik Anabilim Dalında doktorasını  yapmış  olmak,  bu  alanda  yayın  ve
çalışmaları olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü / Radyoloji
Anabilim Dalı
Doktor Öğretim
Üyesi
1 Tıp  Fakültesi  mezunu  olmak.  Radyoloji  Anabilim Dalında uzmanlığını almış olmak, bu alanda
yayın ve çalışmaları bulunmak.
Dahili Tıp Bilimleri
Bölümü / Radyoloji Anabilim Dalı
Doçent 1 Tıp  Fakültesi  mezunu  olmak.  Radyoloji  Anabilim
Dalında uzmanlığını almış olmak, bu alanda yayın ve çalışmaları bulunmak.
Dahili Tıp Bilimleri
Bölümü / Radyoloji Anabilim Dalı
Profesör 1 Tıp  Fakültesi  mezunu  olmak.  Radyoloji  Anabilim Dalında uzmanlığını almış olmak, bu alanda yayın ve çalışmaları bulunmak.
Dahili Tıp Bilimleri Bölümü / Göğüs Hastalıkları Anabilim
Dalı
Doktor Öğretim Üyesi 1 Tıp  Fakültesi  mezunu  olmak.  Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalında uzmanlığını almış olmak, bu alanda yayın ve çalışmaları bulunmak.
Dahili Tıp Bilimleri Bölümü / Göğüs Hastalıkları Anabilim
Dalı
Doçent 1 Tıp  Fakültesi  mezunu  olmak.  Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalında uzmanlığını almış olmak, bu alanda yayın ve çalışmaları bulunmak.
Dahili Tıp Bilimleri Bölümü / Göğüs Hastalıkları Anabilim
Dalı
Profesör 1 Tıp  Fakültesi  mezunu  olmak.  Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalında uzmanlığını almış olmak, bu alanda yayın ve çalışmaları bulunmak.
Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü / Tıbbi Patoloji
Anabilim Dalı
Doktor Öğretim
Üyesi
1 Tıp  Fakültesi  mezunu  olmak.  Tıbbi  Patoloji Anabilim Dalında uzmanlığını almış olmak, bu
alanda yayın ve çalışmaları bulunmak.
Cerrahi Tıp Bilimleri
Bölümü / Tıbbi Patoloji Anabilim Dalı
Doçent 1 Tıp  Fakültesi  mezunu  olmak.  Tıbbi  Patoloji Anabilim Dalında uzmanlığını almış olmak, bu alanda yayın ve çalışmaları bulunmak.
Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü / Tıbbi Patoloji
Anabilim Dalı
Profesör 1 Tıp  Fakültesi  mezunu  olmak.  Tıbbi  Patoloji Anabilim Dalında uzmanlığını almış olmak, bu
alanda yayın ve çalışmaları bulunmak.
Yabancı Diller Yüksekokulu İngilizce Mütercim ve Tercümanlık Bölümü Doktor Öğretim Üyesi 1 İngilizce  Mütercim  Tercümanlık,  İngiliz  Dili Eğitimi, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dilbilimi, Amerikan Kültür ve Edebiyatı bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak. Bu alanların birinden doktorasını yapmış olmak. Bu alanda yayın ve çalışmaları  olmak.  Yükseköğretim  kurumlarında yabancı  dil  öğretimi  ve  yabancı  dille  öğretim yapılmasında uyulacak esaslara ilişkin yönetmelikte
belirtilen yeterliliğe sahip olmak.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/1027154/kamu-akademik-personel-akademik-personel-alimlari-kto-karatay-universitesi-23-ogretim-uyesi-alacak 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Retro forma tanıtıldı
Retro forma tanıtıldı
EYT'lilerin merak ettiği soru yanıt buldu: İlk maaş ne zaman yatacak?
EYT'lilerin merak ettiği soru yanıt buldu: İlk maaş ne zaman...