KURUPELİT YAT LİMANI İÇİN DALGAKIRAN ÖNERİSİ
Reklam
  • Reklam

KURUPELİT YAT LİMANI İÇİN DALGAKIRAN ÖNERİSİ

Karadeniz Doğa Koruma Federasyonu Başkanı (KARDOĞA) Taner Yılmaz, Kurupelit Yat Limanı’nın doldurulmasına ilişkin alınan karara tepki gösterdi. Yılmaz, Bafra ilçesindeki dalgakıranların kaldırıldığında su sirkülasyonunun sağlanarak sorunun çözüleceğini söyledi

28 Eylül 2020 - 09:05

Samsun Atakum ilçesi sınırlarında yer alan, mühendislik hatası sonucu su sirkülasyonu sağlayamayan ve kumla dolduğu için hizmet veremeyen Kurupelit Yat Limanı’nın doldurulmasına ilişkin verilen karara tepki yağmaya devam ediyor. Son günlerde Samsun’un öncelikli gündemi haline gelen söz konusu bölgenin doldurulacak olmasına bir tepki de Karadeniz Doğa Koruma Federasyonu Başkanı (KARDOĞA) Taner Yılmaz’dan geldi.

‘İKİ ÇÖZÜM VAR’
Başkan Taner Yılmaz, “Kurupelit Yat Limanı’nı doldurmadan da bu iş çözülebilir. Bafra tarafındaki dalga kıranları kaldırın su sirkülasyonu sağlansın. Suyun bayatlamasından dolayı yosunlaşma bitecektir. Denizden gelen dalgalar Kurupelit Yat Limanı’ndaki köprünün genişliği az olduğundan kum birikintisine sebep olmaktadır. İki çözüm var diye düşünüyorum; birincisi Bafra tarafındaki dalgakıranları almakla (dalgalar Bafra’dan Çarşamba yönüne gelmekte) sirkülasyon sağlanabilir. İkinci çözüm yani en kolay yöntem doldur denizi olsun bitsin. Zaten Karadeniz’in talihsizliği bu maalesef” diye konuştu.

Tolga BİRGÜCÜ

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ergin Öztürk
    1 ay önce
    Bafra tarafındaki dalgakıranın kaldırılması zor bir olmasa gerek. Teknik elemanlar bu konuda bir fizibilite yapmışlardır herhalde. Atakum sahilinin en güzide, en zevkli yerlerinden biri, burada insan gerçekten rahatlıyor. limanı ve yürüyüş yolunu, bu dokuyu korumalıyız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Maç ertelendi
Maç ertelendi
Sağlıkçılara hakları verilmeli
Sağlıkçılara hakları verilmeli