Maaşlar tam ödenecek

Maaşlar tam ödenecek

Belediye başkanlığını kazanmasıyla borç enkazıyla karşılaşan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, bu zamana kadar personele maaşlarının yarısını öderken, bu ay personel maaşlarını tam ödemenin hazırlığında

09 Ekim 2019 - 13:35 - Güncelleme: 09 Ekim 2019 - 13:37

 

31 Mart seçimlerinde rakibi AK Partili Erdoğan Tok'a fark atarak İlkadım Belediye Başkanlığını kazanan Necattin Demirtaş, belediyeyi borç batağında bulmuştu. Belediyenin borç yüküyle karşılaşacağını beklediklerini ama bu oranda bir borç batağıyla karşılaşacaklarını tahmin etmediklerini daha önce açıklayan Demirtaş, belediyenin içerisinde bulunduğu mali tablo karşısında personel maaşlarının bu aya kadar yarısını ödeyebilmişti.

 

 

İŞÇİLERE MÜJDE!

Personel maaşlarını bu ay tam ödemeyi planladıklarını kaydeden Demirtaş, "Belediyenin vatandaşına iyi hizmet sunabilmek için öncelikle personelinin moral ve motivasyonunun yüksek olması gerekmekte. Bu bilinçle personel memnuniyetine önem veriyoruz. Seçimleri kazanmamızın ardından belediyenin mali durumu karşısında bu aya kadar personel maaşlarının yarısını ödeyebildik ama bu ay personel maaşlarını tam ödeyebilmek için çalışma yürütüyoruz" dedi.

 

 

VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ

Belediyenin mali durumunu düzeltmek için gece gündüz çalışma yürüttüklerine değinen Demirtaş, "Geçmiş yönetimin belediyeyi ne hale getirdiği tüm İlkadım halkı tarafından bilinmekte. Borç edebiyatı yapmak için değil hizmet etmek için göreve talip olduk ve İlkadım halkı bize güvenerek görevi bize emanet etti. Belediyenin içinde bulunduğu durumdan kurtarmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Umut ediyoruz ki önümüzdeki yılın mayıs ayına doğru belediyenin mali durumunun büyük oranda düzeleceğini düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

 

SAMSUNETİKHABER

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yüksel Yıldırım'dan Serkan Aykut'a:HADDİNİ BİL
Yüksel Yıldırım'dan Serkan Aykut'a:HADDİNİ BİL
Samsunspor'a  'Genk' dokunuşu
Samsunspor'a 'Genk' dokunuşu