Öğrenciler yarıyıl tatiline girdi

Öğrenciler yarıyıl tatiline girdi

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 18 milyon öğrenci, yarıyıl tatiline girdi

22 Ocak 2022 - 11:41

 

Kovid-19 salgını nedeniyle yaklaşık 1.5 yıllık aranın ardından 2021-2022 eğitim öğretim yılı, 6 Eylül 2021'de yüz yüze ve tam zamanlı olarak başlatıldı. Birinci dönem ara tatili 15 Kasım 2021 Pazartesi başladı ve 19 Kasım 2021 Cuma sona erdi. Öğrenciler dün birinci dönem karne heyecanı yaşadı. Yarıyıl tatili 4 Şubat 2022 Cuma tamamlanacak. Öğrenciler ikinci dönemdeki ara tatili ise 11 Nisan-15 Nisan 2022'de yapacak. İkinci dönem 7 Şubat 2022 Pazartesi başlayacak ve 17 Haziran 2022 Cuma günü sona erecek.

BAŞKAN DEMİR KARNE DAĞITTI

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, öğrencilerle bir araya geldi. Atakum Bayındır İlkokulu’nu ziyaret eden Başkan Demir, öğrencilere karnelerini verdi. Başkan Demir, ayrıca çocuklara not defteri ve kitap hediye etti.

VALİ DAĞLI VEZİRKÖPRÜ'DE

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı da Vezirköprü ilçesi Mehmet Paşa İlkokulu’nu ziyaret ederek burada ana sınıfı öğrencilerine gelişim raporu, 1, 2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerine ise karnelerini dağıttı. Çocukların heyecanı yüzlerine yansıdı. Okul girişinde öğrencilerin çiçekle karşıladığı Dağlı, ilk olarak yine öğrenciler tarafından yapılan halk oyunları gösterisini izledi. Sonrasında Vali Dağlı ve beraberindekiler sınıfları dolaşarak öğrencilere bekledikleri karne ve raporlarını yanlarında hediyeler de vererek sundu. Bazı öğrenciler de, Vali Dağlı için yaptıkları resimleri kendisine sundu. Dağlı’nın okuldaki ziyareti okul idarecileri ve öğretmenlerle yaptığı toplantının ardından son buldu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Szumski Samsunspor’da
Szumski Samsunspor’da
‘Tam kadro Bolu’ya gitmek istiyoruz’
‘Tam kadro Bolu’ya gitmek istiyoruz’