Öğrencilere ‘Şehrimiz Samsun’ kitabı
Reklam
  • Reklam

Öğrencilere ‘Şehrimiz Samsun’ kitabı

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir,  öğrencilere kentle ilgili teorik bilgilerin yanında yaşamsal temel beceriler kazandırmayı da amaçlayan seçmeli derste okutulacak 'Şehrimiz Samsun' kitabı dağıttı

21 Eylül 2021 - 13:28

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ile birlikte İlkadım 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu'nu ziyaret etti. Yapılan ziyarette öğrencilere, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen 'Şehrimiz Samsun Dersi Öğretim Programı' kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kitap Yazma Komisyonu tarafından kaleme alınan ve öğrencilere kentle ilgili teorik bilgilerin yanında yaşamsal temel beceriler kazandırmayı da amaçlayan seçmeli derste okutulacak 'Şehrimiz Samsun' kitabı dağıtıldı.

3 BİN 500 ÖĞRENCİ SEÇTİ
Projeyi öğrencilerin insan, şehir, kültür ve medeniyet arasındaki ilişkiyi kavrayarak, yaşadıkları şehri tarihi, coğrafyası, yaşantısı, tarımı, sanayisi ve tüm imkan ve zenginlikleriyle tanımalarını sağlaması açısından çok önemsediğini ve şu an itibarıyla 3 bin 500 öğrencimizin seçmeli olarak bu dersi seçtiğini belirten Vali Dağlı, kitabın yazımında emeği geçen Kitap Yazım Komisyonu üyelerine ve basımını yaptıran Büyükşehir Belediyemize teşekkür etti.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Asla özelleştirilmeli
Asla özelleştirilmeli
O işletmelere yaptırım uygulanacak
O işletmelere yaptırım uygulanacak