Öğretmenlere ‘bu benim günüm’ dedirtin
Reklam
  • Reklam

Öğretmenlere ‘bu benim günüm’ dedirtin

Aralarında Samsun’un da bulunduğu 81 kentin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderilen 24 Kasın Öğretmenler Günü genelgesinde, müdürlerden öğretmenlerin ‘Bu Benim Günüm’ diyecekleri kutlama programları organize etmeleri istendi

20 Kasım 2019 - 10:33

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları kapsamında aralarında Samsun’un da bulunduğu 81 kentin İl Milli Eğitim Müdürlükleri’ne genelge gönderdi. Genelgede müdürlüklere uyarılar yapıldı. Genelgede, “Kutlamada programlarının öğretmenlerin ‘Bu benim günüm’ diyerek gönülden sahipleneceği ve gönüllü katılacağı, aynı zamanda toplumun öğretmenin güçlü şahsiyetini ve adanmışlığını idrak edeceği etkinlikler olmasına özen gösterilecektir” denilerek uyarı yapıldı.

‘COŞKULU OLSUN’ UYARISI

İl/ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri, okul müdürlükleri ve dış temsilcilikleri tarafından hazırlanacak programlarda imkan ve çevre şartlarının dikkate alınması gerektiği bildirilen genelgede, “Eğitici, bilgilendirici ve coşkulu etkinlik programlarının hazırlanmasına özen göstereceklerdir. Programlara mülki idare erkanı, şehit öğretmen yakınları, emekli öğretmenler, mezun öğrenciler ve çevre sakinleri de davet edilecektir” denildi.

Tolga BİRGÜCÜ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘İLK GALİBİYETİ İSTİYORUZ’
‘İLK GALİBİYETİ İSTİYORUZ’
UMUT VEREN MÜCADELE
UMUT VEREN MÜCADELE