SAMSUN’DA 164 İDARECİ BELİRSİZLİĞE SÜRÜKLENDİ

SAMSUN'DA 164 İDARECİ BELİRSİZLİĞE SÜRÜKLENDİ

Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, “Pandemi gerekçe gösterilerek Samsun'da 164 idarecinin sözleşmeleri beklemeye alınmıştır” dedi

17 Ekim 2020 - 11:08

Türkiye'de 61 ilde sözleşmeli personel atamalarının gerçekleştirildiğini ama Samsun'un da arasında olduğu 20 ilin sözleşmeli personel atamasının 3. kez pandemi gerekçesiyle ertelendiğine vurgu yapan Çakmak, “14 Temmuz'da atamaların yapılması gerekirken, bu ilk olarak atamalar eylül ayına, daha sonra ekim ayına ve son olarak ise nisan ayına ertelenmiştir. Bu durum artık mide bulandırmaya başladı” dedi.

MOBBİNG YAPAN İDARECİLER VAR

Samsun'da 164 idareciyi ilgilendiren atamaların 3. kez ertelenmesinin sağlık çalışanlarında olumsuz yansımalarının olduğunu belirten Çakmak, "Sağlık çalışanlarına adeta uyguladıkları mobbing ile zulüm eden idareciler mevcuttu. Sağlık çalışanları dört gözle atamaların açıklanmasına kilitlenmiş durumdaydı. Atamaların pandemi gerekçesiyle bir kez daha ertelenmesi sağlık çalışanlarında hayal kırıklığına neden oldu" diye konuştu.

HAYAL KIRIKLIĞI YAŞANIYOR

Atamaların sürekli ertelenmesiyle bir belirsizliğin oluşmasına neden olduğunu öne süren Çakmak, "Bazı idareciler atamaların ertelenmesi üzerine adeta göbek atarken, işini layıkıyla yapan bazı idareciler ise belirsizlik nedeniyle hayal kırıklığı yaşamakta. Liyakatsiz bazı idareciler koltuklarını koruyabilmek için makam ve mevkiye yakışmayacak davranışlar sergileyen idarecilere şahit olunmakta. Bu uğurda personele mobbing uygulayan hastane müdürleri ve başhekimlerini görmek bizleri üzmekte. İşini layıkıyla yapan idareciler mevcutken, ciddi oranda makam ve mevkiini korumak uğruna hareket eden idareci sayısında azımsanmayacak oranda" diye kaydetti.

ORUÇ SAMSUN İÇİN KAZANÇ

Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç'un Samsun için büyük kazanç olduğunu sözlerine ekleyen Çakmak, "Samsun'da 12 farklı Sağlık İl Müdürü ile çalışma imkanı buldum. Bunların arasında en liyakatli müdürün Oruç olduğunu gönül rahatlığı ile dile getirebilirim. Sağlık çalışanlarının kolaylıkla ulaşıp derdini anlatabildiği bir müdür ile çalışmak sağlık çalışanlarını mutlu etmekte. Ama bazı hastane müdür ve başhekimleri nedeniyle sağlık çalışanları muzdarip durumda" dedi.

 

Kaynak:  samsunetikhaber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2020 KPSS SONUÇLARI AÇIKLANDI !
2020 KPSS SONUÇLARI AÇIKLANDI !
Fiyat oyunu!
Fiyat oyunu!