Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a gelerek başlattığı Milli Mücadelenin ruhunu ve azmini canlı tutmak, Ulusal Kurtuluş Mücadelesinin ilk adımının atıldığı Samsun-Havza güzergahını yürüyerek o günleri yaşamak ve canlandırmak adına yapılan etkinlikte, 60 sporcu 23 Mayıs’ta Samsun Valisi Orhan Tavlı’dan aldıkları şanlı Türk bayrağını 25 Mayısta Havza ilçe stadında yapılan kutlama programında Havzalı gençlere teslim ettiler. Yürüyüşe katılan sporculara katılım belgeleri takdim edildi.
Spor
Yayınlanma: 26 Mayıs 2024 - 10:21
Samsun'da anma yürüyüşü tamamlandı
19 Mayıs 2024 Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında ‘Ulusal Kurtuluş Mücadelesi 14. Anma Yürüyüşü’ düzenlendi.
Spor
26 Mayıs 2024 - 10:21
İlginizi Çekebilir