Samsun haber - Samsun'da otistik çocuklar için özel olarak tasarlanan bir Otizm Köyü kurulacak. Bu önemli projenin ilk adımları, geçtiğimiz haftalarda yapılan çocuklara yönelik çalıştayın ardından atıldı.
ÇALIŞMALAR BAŞLATILDI
Geçtiğimiz haftalarda Samsun'da düzenlenen çocuklara yönelik çalıştay, otizmli çocuklar için önemli bir kararın alınmasına vesile oldu. Çalıştayda alınan karar doğrultusunda, Samsun'da Otizm Köyü kurulması için çalışmalar başlatıldı. Proje, otizmli çocukların ihtiyaçlarına yönelik özel olarak planlanan ve onları desteklemek amacıyla hayata geçirilecek.
TOPSAKAL ÖNCÜ OLACAK
Milliyetçi Hareket Partisi Türk Dünyası ve Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Prof. Dr. İlyas Topsakal’ın yakından takip ettiği çalışma ile ilgili ilerleyen süreçte somut adımların atılması bekleniyor. Topsakal, Otizm Köyü projesinin yakından takipçisi ve destekçisi olarak öne çıkıyor.
EYLÜL AYINDA ÇALIŞTAY VAR
Otizm Köyü projesi, eylül ayında ikincisi yapılması planlanan çalıştay öncesinde daha da hız kazandı. Çalıştayda alınan kararlar doğrultusunda, otistik çocuklar için özel olarak tasarlanmış bu köyün hayata geçirilmesi için somut adımlar atılmaya başlandı.
OTİZM KÖYÜ İLE HEDEFLENENLER
Samsun'da kurulacak olan Otizm Köyü, otistik çocukların yaşam kalitesini artırmayı, eğitim ve sosyal yaşamlarına katkı sağlamayı amaçlıyor. Proje, otizmli çocukların ailelerine de destek olmayı hedefleyen kapsamlı bir girişim olarak dikkat çekiyor. Bu önemli projenin hayata geçmesiyle birlikte, Samsun'da otizmli çocuklar ve aileleri için daha umut dolu bir gelecek mümkün olacak. Projenin ilerleyen aşamalarında daha fazla bilgilendirme yapılması bekleniyor.
Haydar ÖZTÜRK
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/06/6661a0fb35eb0.jpg)
Haydar ÖZTÜRK