Samsun haber-Samsun’da İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Adalet Mahallesi'nde gerçekleştirdikleri operasyonla bölgede uyuşturucu ve silah tacirinin ağını çökertti. 26 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleştirilen operasyonda elden edilen istihbari bilgilerin değerlendirilmesi sonucunda M.T. isimli şahsın ikametinde detaylı bir arama yapıldı.
NELER ELE GEÇİRİLDİ?
Yapılan kontrollerde yasa dışı madde ve silahlar ele geçirildi. İlkadım İlçe Emniyeti ekipleri, M.T.'nin ikametinde bulunan 1 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet tabanca şarjörü, 1 adet tabanca fişeği ve 1 adet pompalı tüfek ile 3 adet şarjörü gibi tehlikeli silahları buldu. Operasyon kapsamında ayrıca 7 adet dolu kartuş da ele geçirildi.
MET VE SENTETİK ECZA DA ELE GEÇİRİLDİ
Bununla da sınırlı kalmayan operasyonda, 5 paket halinde toplamda 46,35 gram metamfetamin maddesi, 1 adet çalışır vaziyette hassas terazi ve 50 adet sentetik ecza hap da bulundu. Ayrıca, uyuşturucu paketlemeye yarar alüminyum folyo da operasyon neticesinde ele geçirildi.
SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Olayın ardından M.T. ve ikamette bulunan M.K. ile A.Y. hakkında soruşturma başlatıldı. İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü, olayın üzerinde titizlikle durarak bölgedeki suç ve suçlularla mücadelesini kararlılıkla sürdüreceğini belirtti.
Kübra ÖKSÜZ