SAMSUN HABER
Yayınlanma: 27 Mayıs 2024 - 09:23
Samsun'da YEDAŞ bıktırdı tepki yağıyor
Samsun ile birlikte 5 şehrin elektrik arzını sağlayan YEDAŞ, trafo arızaları, elektrik kesintileri ve şikayetlere olan vurdumduymazlığı ile bıktırdı. YEDAŞ ile ilgili şikayet var, ama çözüm yok
SAMSUN HABER
27 Mayıs 2024 - 09:23
Samsun haber - Samsun'da elektrik aboneleri YEDAŞ'tan şikayetçi. YEDAŞ'ın hizmet verimsizliği vatandaşı çileden çıkarttı. Şikayetlerin ardı arkası kesilmezken YEDAŞ'ın vatandaş taleplerine kayıtsız kalması, elektrik kesintisi gibi duyurularını da 457 aboneli gibi etkileşimi olmayan Twitter sayfasından yapıyor olması pes dedirtiyor.
ATAKUM KARANLIKTA KALDI MUHATAP YOK
YEDAŞ ile ilgili şikayetvar sitesine bir dünya şikayet yapılırken, kurumun bu şikayetlere ilgisiz kalması ise dikkati çekiyor. Samsun'da hafta sonu Atakum ilçesinde yine elektrik kesintisi olurken, eğlence mekanları ve konutlar karanlıkta kaldı. Kesintinin sebebi ile ilgili muhatap bulamayan vatandaş ise YEDAŞ'a tepki gösterdi.
ŞİKAYET EDİLİYOR AMA ÇÖZÜM YOK
Şikayetvar sitesinde YEDAŞ ile ilgili elektrik kesintisi, sokak lambalarının yanmaması, elektrik hattı sorunu, kullanılmayan daire için kaçak elektrik kullanımı uygulaması, vatandaşın evinin bahçesinin içine elektrik direği konulması gibi pek çok konuda şikayetlerin yapıldığı görüldü. Vatandaş yaptığı şikayetlerde YEDAŞ'ın sorunlara haftalar geçmesine rağmen yanıt vermemesi ve çözüm bulmamasından dert yandı.
YEDAŞ'A TEPKİ MESAJLARI
YEDAŞ'ın YILLARDIR yapılan bu şikayetlere ise kayıtsız kalması tepki çekerken, vatandaş söz konusu sitede 'YEDAŞ Fatura Kesmeye Gelince Şipşak Ama Vatandaşın İsteğine Kapı Duvar, YEDAŞ Kadar Kötü Bir Firma Yok, YEDAŞ'ı aramama rağmen telefonlara cevap verilmiyor. Neden mağdur ediliyoruz?, Evde Huzurum Kalmadı YEDAŞ Derdimi Anlatacağım Kimse Yok Mu, Diken Üstünde Yasamaya Mecbur Kılıyorsun Bizi YEDAŞ' gibi yorumlar yapıldı.
Tugay BAŞSAN
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/05/6654282b8d045.jpg)
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/05/66542839b197d.jpg)
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/05/6654284457636.jpg)
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/05/6654286539a48.jpg)
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/05/6654286fbf56a.jpg)
Tugay BAŞSAN
İlginizi Çekebilir
Daha rezil bir firma olamaz, Amasya Merzifonda yaşıyorum malesef burada da Yedaş var. Sorun çıkarmak konusunda üstlerine yok ama hizmet sıfır.