Samsun’dan Kılıçdaroğlu’na destek 
Reklam
  • Reklam

Samsun’dan Kılıçdaroğlu'na destek 

Samsun'da, CHP'li belediye başkanları ile parti teşkilatları, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik tehdit içerikli yazıya tepki gösterdi

19 Kasım 2020 - 11:27

Karadeniz'deki 13 CHP'li belediye başkanı ile Samsun'da partinin il ve ilçe başkanları, Kılıçdaroğlu'na yönelik tehdit içerikli yazıya tepki göstermek amacıyla Atakum Belediyesi’ne ait bir tesiste basın açıklaması gerçekleştirdi. CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, partililer adına yaptığı basın açıklamasında, Türkiye’de siyasetin saldırıya uğradığını söyledi.  Organize suç örgütü elebaşlığından hüküm giyen bir ismin milyonlarca yurttaşı temsil eden an muhalefet partisinin genel başkanını açıkça hakaret edip ölüm tehdidinde bulunduğunu belirten Türkel, "Maalesef ülkemizde varlığı tartışma konusu olan adalet kavramı ile can çekişen hukuk sisteminin tam anlamıyla yerle bir edildiği günlerden geçiyoruz." dedi.

KARADENİZ BİZİZ ÇÜNKÜ BİZ HALKIZ

Siyasi parti liderlerinin arasındaki tartışmalara karanlık isimlerin karıştığı ülkelerin çağdaş ülkeler arasında yer alamayacağını anlatan Türkel, "Oluşturduğu fikri yol haritası ile Türkiye Cumhuriyeti'nin yeni yüzyılına yön veren Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na yöneltilen tehdit ve hakaretleri kabul edilemez buluyor ve en sert şekilde kınıyoruz. Karadeniz'i temsil ettiği iddiasıyla yeraltından siyasete müdahale etmeye yeltenen karanlık ellerin şunu bilmesi gerekiyor. Karadeniz biziz çünkü biz halkız" ifadelerini kullandı.

‘KARADENİZ DAYANIŞMASI DOSTA DÜŞMANA DERS VERİR’

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci ise, “Samsun, ulusal kurtuluş mücadelesinin başladığı bir kent. Cumhuriyet Halk Partisi de ulusal kurtuluş savaşı sürecinde kuruldu. Ne Cumhuriyet Halk Partisi’nin, ne ulusal kurtuluş mücadelesinin ne de cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün dünyada bir örneği var. ‘Yüzyılın lideri’ olarak anılıyor. Biz onun partisinin üyeleriyiz, biz onun kurduğu cumhuriyetin yurttaşlarıyız. Ne icralar, ne mesleği belli siyasetçi tipleri ne de bu tip tehditlere asla boyun eğmeyiz. Ben kendi adıma söylüyorum. Buradaki belediye başkanı ve örgüt temsilcisi arkadaşlarımın hangi süreçlerden geçtiğini biliyorum. Tüm Karadeniz ve Samsun kamuoyu da biliyor. Hedef yanlış seçilmiştir. O silahın doğrultulacağı yer, başka yerlerdir. O nedenle bu ülke, bu cumhuriyet bizim; biz de onun fertleriyiz” dedi.

TÜM CHP’Lİ BAŞKANLARDAN DESTEK

Basın açıklamasında; CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel’in yanı sıra CHP Atakum İlçe Başkanı Turgay Özçelik, CHP Canik İlçe Başkanı Bülent Kutbay, CHP Tekkeköy İlçe Başkanı Nihat Yurt, CHP İlkadım İlçe Başkanı Metin Telatar da yer aldı. Samsun’daki basın açıklamasına katılan Karadeniz Bölgesi’nin CHP’li belediye başkanlarının yanı sıra Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, Araç Belediye Başkanı Satılmış Karakaya, Ayancık Belediye Başkanı Hayrettin Kaya, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Cide Belediye Başkanı Mehmet Eşref Mutlu, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz, Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol, Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kıbrıscık Belediye Başkanı Başkanı Emin Tekemen, Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar ve Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır da açıklamaya destek veren isimler arasında yer aldı. AA

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bebeğiniz kendisini güvende hissetmeli
Bebeğiniz kendisini güvende hissetmeli
Forma yine Nadir’in
Forma yine Nadir’in