Samsun İl Emniyet Müdürlüğü, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşları dolandırıcılık ve sahte para konusunda bilgilendirmek amacıyla bir farkındalık çalışması gerçekleştirdi. Canik Dereler Mevki Canlı Hayvan Pazarı'nda yapılan bilgilendirmede, emniyet görevlileri 432 vatandaşla birebir iletişim kurarak sahte para ve dolandırıcılık konularında uyarılarda bulundu. Etkinlik kapsamında, konu ile ilgili hazırlanan 320 broşür dağıtıldı.
ÖNLEMLERLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME
Bilgilendirmede, kurban alışverişleri sırasında sahte para kullanımının artabileceğine dikkat çekilerek, vatandaşların dikkatli olmaları gerektiği vurgulandı. Ayrıca, dolandırıcılara karşı nasıl önlem alınabileceği konusunda da bilgi verildi. EMNİYETE BAŞVURUN UYARISI
Samsun İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşların sahte para ile karşılaştıklarında veya dolandırıcılık girişimleriyle karşı karşıya kaldıklarında derhal emniyet birimlerine başvurmaları gerektiğini belirtti. Yetkililer, bayram öncesi ve süresince benzer bilgilendirme çalışmalarının devam edeceğini açıkladı. Tugay BAŞSAN
Bilgilendirmede, kurban alışverişleri sırasında sahte para kullanımının artabileceğine dikkat çekilerek, vatandaşların dikkatli olmaları gerektiği vurgulandı. Ayrıca, dolandırıcılara karşı nasıl önlem alınabileceği konusunda da bilgi verildi. EMNİYETE BAŞVURUN UYARISI
Samsun İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşların sahte para ile karşılaştıklarında veya dolandırıcılık girişimleriyle karşı karşıya kaldıklarında derhal emniyet birimlerine başvurmaları gerektiğini belirtti. Yetkililer, bayram öncesi ve süresince benzer bilgilendirme çalışmalarının devam edeceğini açıkladı. Tugay BAŞSAN