Samsun'un Tekkeköy ilçesinde Yumoş Yatak Fabrikasında çıkan büyük yangın yürekleri ağza getirdi. Samsun'da itfaiye araçları yangını söndürmede yetersiz kaldı, çevre illerden takviye geldi.
Samsun'da dün gece saatlerinde Yumoş Yatak Fabrikası'nda çıkan yangın burada bulunan iki fabrikaya daha sıçradı. Alevlerin gökyüzünü kapladığı yangını söndürmek için Samsun'da tüm itfaiye araçları seferber edildi.
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/05/6655044101557.jpeg)
İtfaiye araçlarının yangını söndürmede yetersiz kalması üzerine Samsun İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı TOMA araçları, belediyelerini su tankerleri yangının çıktığı olay yerine gitti. Alevlerle kaplanan üç fabrikanın söndürülmesi ile ilgili çalışmalar 4-5 saat sürerken Ordu ve çevre iller ile Samsun'a bağlı ilçelerden de tanker ve itfaiye araçları geldi.
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/05/66550449bdb2e.jpeg)
Samsun Valisi Orhan Tavlı beraberinde İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan'da yangını haber alır almaz olay yerine giderek söndürme çalışmalarını koordine etti.
Haydar ÖZTÜRK