Şeker fabrikasında 800 işçi çalışacak

Şeker fabrikasında 800 işçi çalışacak

Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir, üretime başlayacak Çarşamba Şeker Fabrikası'nın ilçe ekonomisine büyük katkı sağlayacağını söyledi

13 Mart 2020 - 13:18

Aydemir, yaptığı açıklamada, Çarşamba Şeker Fabrikası'nın yeniden faaliyete geçmesinin ilçe için büyük kazanç olduğunu belirtti. Fabrikanın faaliyete geçmesiyle burada 400'ü mevsimlik işçi olmak üzere yaklaşık 800 kişinin istihdam edileceğine işaret eden Aydemir, "Bu da Çarşamba'nın ekonomisine büyük katkı sağlayacak. Biz de Kaymakamımız Şükrü Yıldırım ve Belediye Başkanımız Halit Doğan ile üreticilerimizle şeker pancarı ekimiyle alakalı toplantılar yapıyoruz" dedi. Çarşamba'da üreticilerin pancar ekimine başladığını, Bafra, Ladik, Kavak gibi ilçelerde buğday ekildiği için bu yıl şeker pancarı üretiminin biraz daha az olacağını anlatan Aydemir, gelecek senelerde daha çok şeker pancarı üretileceğini düşündüklerini dile getirdi.

İLÇEMİZE ARTI EKONOMİ

Çarşamba'da hayvancılığa da ilginin azaldığına dikkati çeken Aydemir, "Bölgemizde hayvancılık önceki yıllara göre gerilemekteydi, insanların hayvancılığa ilgisi azalmıştı. Şeker fabrikası tarafından yapılacak küspe desteğiyle hayvancılığa ilginin de artacağını planlıyoruz. Bu da ilçemize artı bir ekonomik değer katacaktır" diye konuştu.

 

AA

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘Sürece göre hazırlıkları yapacağız’
‘Sürece göre hazırlıkları yapacağız’
TOPLANMA İPTAL
TOPLANMA İPTAL