Samsun haber - Samsun Merkez Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetimi, Samsun Valisi Sayın Orhan Tavlı başkanlığında, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası önderliğinde; geçtiğimiz günlerde Merkez OSB’de yaşanan yangın felaketinde büyük zarar gören Yumoş Yatak, Gelişim Sünger Sanayi ve Alemdar Soğutma için harekete geçti.
Samsun Merkez OSB Yönetimi, Samsun TSO’nun da desteğiyle yüzlerce kişinin istihdam edildiği üç işletmeye destek olmak amacıyla yardım kampanyası başlattı.
DERİNDEN ÜZÜLDÜK
Başlatılan yardım kampanyasına destek isteyen Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, “Hepimizin bildiği üzere geçtiğimiz günlerde Tekkeköy ilçesindeki Samsun Merkez OSB’de yaşanan yangın felaketi bizi derinden üzdü. Çok büyük bir yangın felaketi yaşadık. Yüzlerce kişinin istihdam edildiği, şehrimiz için çok büyük kıymeti olan, ailelerin yıllardır büyük emek ve umutla büyüttüğü arkasında çok büyük hikayeler olan işletmelerimiz çok ciddi hasar aldı. Tek tesellimiz can kaybının olmaması. Bu büyük felaketten etkilenen Meclis Üyelerimiz Erkan Yavuzel, Murat Alemdar ve Gelişim Sünger Sanayi’nin yaşadıkları felaketten sonra manevi olarak hep yanlarında olduk. Bilindiği gibi bu tarz yatırımlarda sigorta maalesef yaptırılamıyor. Samsun Merkez OSB Yönetimi de söz konusu sanayicilerimize yalnız olmadıklarını hissettirmek adına “Samsun-Merkez OSB Yangın Yardım Kampanyası” adı altında kampanya başlattı. Bu kampanyada biz de elimizden gelen her türlü desteği sağlayacağız” dedi.
KAMPANYAYA DESTEK İSTEDİ
“Gün birlik olma günü” diyerek sözlerini sürdüren Başkan Murzioğlu, “Öncelikle felaketin ilk dakikalarından itibaren bizlerin hep yanında destek olan başta Sayın Valimiz Orhan Tavlı ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Halit Doğan olmak üzere tüm devlet erkanımıza teşekkür ediyorum. Yangından zarar gören iletmelerimizi bu en zor zamanlarında asla yalnız bırakmadılar. Hep destek oldular. Sayın Valimizin öncülüğünde başlatılan bu yardım kampanyasında da herkesin aynı şekilde yanımızda olacaklarından hiç kuşkumuz yoktur. Bizim tek dileğimiz üç işletmemizin en kısa sürede toparlanmaları. Bu konuda üyelerimizden de, şehrimizden de destek bekliyoruz. Devletimizin ve hemşehrilerimizin de desteğiyle yaralarımızı birlikte saracağımıza inanıyorum. Allah bizleri her türlü felaketten korusun. Destekleri için şimdiden herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Kampanyaya destek olmak isteyenler, Samsun Merkez OSB’nin Halk Bankası Samsun Şubesi nezdindeki TR87 0001 2009 6560 0016 0067 60 IBAN numaralı hesabına katkıda bulunabilecek. Kübra ÖKSÜZ
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/06/6661990d28008.jpg)
Kampanyaya destek olmak isteyenler, Samsun Merkez OSB’nin Halk Bankası Samsun Şubesi nezdindeki TR87 0001 2009 6560 0016 0067 60 IBAN numaralı hesabına katkıda bulunabilecek. Kübra ÖKSÜZ
Vaktiyle birçok işçiyi sigortasız çalıştırdılar,sigorta müfettişleri gelince sigortasız çalışanları arka kapılardan dışarı çıkardılar.bunlarin hepsine şahit olduk .bütün bunlar yaşanırken bu devlet nerdeydi..zengine işverene hicbirsey olmaz olan çalışana olur..yardım filan etmiyorum.once bizim hakkımızı versinler.sayin valimize de sesleniyorum.once bizim hakkımızı savunsun
Üçün beşini alırsınız adamına göre hareket edersin iz
Bir yatağa 20.000 TL’ye 10.000 TL’ye satıyor koskocaman fabrikanın halktan gelecek fabrikadan gelecek yardıma ihtiyacı yoktur kendini ayakta tutabilir Onlara yardım edeceğim garibanların evini yanan evlerini yaptırın sevap iç
Sayın valim bu yardim kampanyaları neye ve kime göre yapılıyor cok merak ettim bana bunu acıklarmısınız 28.01.2021 yılında yolun karsisindaki esnafta cikan yanginda isyerim kül oldu yasal olmayan ruhsatsiz yakit tankindan isyerim yok oldu neden kimse elini uzatmadi zehra zümrüt belediye baskanlari geldiler resim cekinip gittiler bu yardimlar yardim amaclimi gosteris amaclimi yapiliyor yardim olsaydi banada el uzatilirdi kimse el uzatmadi 3 yildir mahkeme kapilarinda uğraşıyorum bunada cevap gelmeyecek biliyorum çünkü sahtekarlik almis başını gidiyor.ülkemin ve insanlarin gercek yüzünü gördüm.Devlet büyükleri bile birsey yapmiyor hertürlü kaçakçılığa göz yumuyor vergileride gariban esnafin sirtina vuruyorlar.Sizlerin kapisina gelip destek istemedim sahtekarliga goz yummayin yeter herkez gorevini yapsin yeter.KIMSENIN GOREVINI YAPMADIGINI GORDUM VE GORMEYE DE HALEN DEVAM EDIYORUM. BU ISINDE PESINI NIRAKMAYACAGIM SUÇLU SUÇUNU ÇEKENE KADAR.
Bir garibanın evi yansa yardım Toplamazsınız koskocaman fabrikanın neyine yardım toplayacaksınız bir de biraz utanmasunuz kaskonuz var sigortanız var ona göre fabrikaınıza ayağa kaldırın vergiyi bana mı veriyorsunuz devlete veriyorsunuz bir garibanın evini kaldım kalkındın
Bu tür fabrikalara sigorta şirketleri poliçe kesmiyor, riskli diye. İNANMAYAN bir sigorta şirketini arasında sorsun
Bu fabrikanın hiçbir sigortası yokmuş koska'nın fabrika yardımı talep ediyor onu da vatandaşın tahmini olsun bilsin gene kazanan zenginler
Bu kadar tesislerimiz var ve sigortası yokmu
Ne alaka yardim iyi alistiniz yardimlara
Sigorta poliçeleri yokmuymuş